Smak lasu, czyli doskonała recepta na radość życia

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 11:45
– Ogromne wrażenie zrobiły na mnie badania, z których wynika, że w Polsce 480 tys. dzieci do lat 15 choruje na depresję – opowiada Grażyna Dobroń. Jak zauważyć ten problem wśród naszych pociech?
Audio
  • Co daje nam spacer po lesie? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/WHYFRAME

– Objawy to nie tylko płaczliwość, smutek i przygnębienie, ale np. to, że ktoś nie chce iść do szkoły, przestał cieszyć się z tego, co ostatnio sprawiało mu radość, myślenie "wszystko jest bez sensu" i do tego brak koncentracji, bóle brzucha czy nudności. Aż trudno uwierzyć, jak bardzo zmieniła się psychiczna siła u dzieci na przestrzeni ostatnich lat – opowiada autorka audycji. 

Jak smakuje las? Dlaczego warto oderwać się od codzienności i technologii, która otacza na przez niemal całą dobę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 11.11.2019
Godzina emisji: 11.29

kw/mk

Czytaj także

Gdzie znaleźć najzdrowsze jedzenie?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:40
Do niedawna, za nietolerancje i choroby jelit, a także za całe zło świata obwinialiśmy gluten. Teraz okazuje się, że za niszczenie kosmków jelitowych, ścianek jelit i flory bakteryjnej, winę ponosi składnik Roundupu – glifosat, który jest obecny niemal wszędzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recepta na dobre samopoczucie? Odpowiednia poduszka!

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 11:45
– Lecznicze poduszki – na odprężenie, ból, dobry sen, przeziębienie czy dobre krążenie - szyje w Jeleniej Górze Małgorzata Kowzan, zwana żartobliwie Panią Poduszką – zapowiada swojego gościa Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesień za oknem może być wiosną dla organizmu?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 11:40
– Podobnie jak w pogodzie, gdy drzewa na jesień gubią liście i koncentrują się na systemie korzeniowym, człowiek też odczuwa te zmiany, w związku z czym powinien inaczej funkcjonować, zwłaszcza w drugiej połowie życia – podkreśla Grażyna Dobroń. Jak zatrzymać oznaki starzenia i obrócić zachodzące zmiany na swoją korzyść?
rozwiń zwiń