Dlaczego łatwo się denerwujemy?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:35
– Łatwo nas zdenerwować. Wpadamy w histerię, szlochamy. W dzisiejszych czasach jesteśmy jakoś szczególnie drażliwi – zaznaczyła na samym początku Grażyna Dobroń. Jak radzić sobie ze stresem? Co zrobić, aby szybko się nie denerwować, a przede wszystkim, jak nie wyprowadzać z równowagi innych?
Audio
  • Jak przestać się wściekać? (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/GaudiLab

– W życiu dużo myślimy o tym, co będzie. Co się jeszcze nie wydarzyło. Wściekamy się z powodu tego, co już z nami się zadziało. Szkoda życia! – zaznacza autorka audycji. Praca, codzienność, a nawet pogoda jest w stanie wpłynąć na nasze gwałtowne reakcje. Co robić, aby zachować spokój i nie denerwować się z błahych powodów? 

– Warto ocenić sytuację: na co mam wpływ, co mogę kontrolować. Są sposoby na ograniczenie wyolbrzymionych lęków i strachów – dodaje autorka audycji. Jak można pomóc samemu sobie? 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 11.30

kw

Czytaj także

Pewnym krokiem w Nowy Rok

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 11:35
– Sama zabawa niczego nie zmieni w naszym życiu. 31 grudnia proszę obowiązkowo i z sensem zamknąć jedne drzwi i otworzyć kolejne – namawia Grażyna Dobroń. No dobrze, ale od czego zacząć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary w Australii – globalny problem

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 11:35
– Na razie nie umiem się cieszyć tym, że nadszedł nowy rok. Śledzę i przeżywam to, co dzieje się w Australii. Najgorsze, że ten ogień wzniecił człowiek… – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka słów o wzruszeniu i wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:40
– Kiedy czytamy gazety i słuchamy wiadomości, nasz świat może wydawać się piekłem. Gdzie spokój, zadowolenie, refleksja, wdzięczność, poruszenie serca? Gdzie szukać swoich bezpiecznych stref? – zastanawia się Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń