Co zrobić, aby mieć dobre zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 11:30
– Czy zdarzyło się Państwu spotkać lekarza, który wytłumaczyłby co zrobić, aby mieć dobre zdrowie? Ja takiego spotkałam – mówi autorka audycji Grażyna Dobroń. 
Audio
  • Wskazówki do poprawy naszego życia według Doktora Rangana Chatterjee'a (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

Okładka książki "4 filary zdrowego życia" Okładka książki "4 filary zdrowego życia"

Doktor Rangan Chatterjee na podstawie swojej dwudziestoletniej praktyki lekarskiej doszedł do wniosku, że wiele chorób można wyleczyć, wprowadzając proste zmiany w stylu życia. To właśnie o jego książce mówi Grażyna Dobroń w swojej audycji. 

Współczesny styl życia przynosi mnóstwo napięć związanych z nadmiarem bodźców oraz wiele błędnych i szkodliwych wzorców i nawyków. Niszczą one nie tylko zdrowie człowieka, ale również poczucie spokoju, harmonii i szczęścia. Większość zabieganych osób nie wie, jak zarządzać sobą, swoim czasem, emocjami i sposobem odżywiania. A ta książka – o tym, jak żyć zdrowo, szczęśliwie i w harmonii – jest idealna dla współczesnego człowieka. Doktor Chatterjee sięga po starożytną naukę i najnowsze odkrycia, aby podarować nam wiedzę o 4 fundamentach dobrego życia.

– Nie wszyscy mamy świadomość, że stylem życia możemy leczyć konkretne choroby – mówi Grażyna Dobroń. – Organizm nie odróżni stresu emocjonalnego od fizycznego. W stan stresowy może nas wprowadzić nawet źle zbilansowane śniadanie – dodaje.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 27.01.2020
Godzina emisji: 11.31

kw/mat. prasowe

Czytaj także

Pożary w Australii – globalny problem

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 11:35
– Na razie nie umiem się cieszyć tym, że nadszedł nowy rok. Śledzę i przeżywam to, co dzieje się w Australii. Najgorsze, że ten ogień wzniecił człowiek… – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka słów o wzruszeniu i wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:40
– Kiedy czytamy gazety i słuchamy wiadomości, nasz świat może wydawać się piekłem. Gdzie spokój, zadowolenie, refleksja, wdzięczność, poruszenie serca? Gdzie szukać swoich bezpiecznych stref? – zastanawia się Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego łatwo się denerwujemy?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:35
– Łatwo nas zdenerwować. Wpadamy w histerię, szlochamy. W dzisiejszych czasach jesteśmy jakoś szczególnie drażliwi – zaznaczyła na samym początku Grażyna Dobroń. Jak radzić sobie ze stresem? Co zrobić, aby szybko się nie denerwować, a przede wszystkim, jak nie wyprowadzać z równowagi innych?
rozwiń zwiń