X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O sile niedoskonałości

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 11:36
– Doskonałość, szczęście, sukces przy słabym funkcjonowaniu to codzienne mrzonki. Mówiono, że to ważne cele i przyjęliśmy je, a teraz płacimy za to nieustanną szarpaniną, poczuciem winy, porównywaniem się z innymi ludźmi, niepokojem i myśleniem "moje życie to porażka" – mówiła w Trójce Grażyna Dobroń.
Audio
  • Nie wszystko musi się udać. I to jest w porządku (Instrukcja Obsługi Czlowieka/Trójka)
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Nicetoseeya

"Potęga niedoskonałości. Ciesz się tym, co masz"  Tomas Navarro, wyd. Muza "Potęga niedoskonałości. Ciesz się tym, co masz" Tomas Navarro, wyd. Muza

Tomás Navarro – psycholog i autor książki "Potęga niedoskonałości. Ciesz się tym, co masz" twierdzi, że przedarcie się przez własny gąszcz traum i kompleksów, uświadomienie sobie złudności sukcesu, dostrzeżenie, że marnujemy życie, goniąc za mrzonkami i przegapiając chwile, które mogłyby dać nam poczucie zadowolenia, pomoże nam napełnić codzienne życie spokojem.

Autor pomaga nam zrozumieć swoje potrzeby oraz oczekiwania i dopasować je do rzeczywistości. Proponuje zrewidowanie naszej listy priorytetów i stworzenie nowej, wolnej od presji zewnętrznych i wewnętrznych, bardziej realistycznej, takiej, jaką możemy zrealizować w otaczającym nas świecie.

– Navarro pisze: "Życie jest, jakie jest, ale nie takie, jakie chcielibyśmy mieć". Na wiele spraw nie mamy wpływu albo mamy ograniczony wpływ, więc nauczmy się umiejętnie korzystać z tej całej sytuacji. Ważna w tym jest nasza reakcja na to, co się dzieje. W tym życiowym kalendarzu nie ma stałości, a jak coś takie się wydaje, to i tak kiedyś się skończy. Dlatego warto pogodzić się z niedoskonałością – radzi Grażyna Dobroń

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 10.02.2020
Godzina emisji: 11.29

mat.prasowe/kr

Czytaj także

Kilka słów o wzruszeniu i wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:40
– Kiedy czytamy gazety i słuchamy wiadomości, nasz świat może wydawać się piekłem. Gdzie spokój, zadowolenie, refleksja, wdzięczność, poruszenie serca? Gdzie szukać swoich bezpiecznych stref? – zastanawia się Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego łatwo się denerwujemy?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 11:35
– Łatwo nas zdenerwować. Wpadamy w histerię, szlochamy. W dzisiejszych czasach jesteśmy jakoś szczególnie drażliwi – zaznaczyła na samym początku Grażyna Dobroń. Jak radzić sobie ze stresem? Co zrobić, aby szybko się nie denerwować, a przede wszystkim, jak nie wyprowadzać z równowagi innych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, aby mieć dobre zdrowie?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 11:30
– Czy zdarzyło się Państwu spotkać lekarza, który wytłumaczyłby co zrobić, aby mieć dobre zdrowie? Ja takiego spotkałam – mówi autorka audycji Grażyna Dobroń. 
rozwiń zwiń