Nie izolujmy naszych serc w obawie przed zarazą

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 11:40
– Drzwi symbolizują wolność i bezpieczeństwo, relacje i samotność. My jesteśmy odpowiedzialni za to, kiedy drzwi uchylamy, a kiedy je znów zamkniemy – mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Nauka racjonalnej gościnności (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Suzanne Tucker

– W moich okolicach, pomiędzy Szklarską Porębą a Karpaczem turystów było niewielu. Tłok był za to w Jakuszycach. Ludzie gromadzili się też przy wodospadach, morsowali, robili obie zdjęcia – opisuje swoją majówkę autorka audycji. – W lesie mało kto podniósł głowę i powiedział "Dzień dobry". Ludzie odwracali głowę albo spuszczali ją. Tak objawia się lęk. Skutecznie nas zastraszono zarazą, dlatego warto sprawdzić, czy nie zamknęły się drzwi w naszych sercach.

– Nauczmy się racjonalnej gościnności, otwierania i zamykania drzwi rozumnie, dbając o siebie i innych. Utrzymujemy kontakt, chociażby przez Skype'a. To bardzo dobre dla układu nerwowego. Nie rozmawiajmy z rodziną i znajomymi tylko o wirusie, a o zwykłych rzeczach, które nas interesują i sprawiają przyjemność. Bo strach zamknie nam drzwi i nie wyjdziemy, nawet jak przestaną obowiązywać izolacje i kwarantanny – nawołuje Grażyna Dobroń.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 04.05.2020
Godzina emisji: 11.29

kr

Czytaj także

Powrót do ciepła teraźniejszości

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 11:40
– Przyszedł czas, by zeskoczyć z kołowrotka dla chomików i pomyśleć: "Gdzie jestem?, "Co robię?" – stwierdza Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lęk przed jutrem w czasie epidemii. Jak sobie z nim radzić?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 11:40
– Teraz każdy poranek wzbudza niepewność. Nie wiemy, jak długo to wszystko potrwa i czy będzie do czego wracać. Mój ojciec mówił, że najgorsi doradcy to strach i lęk. To są tylko emocje, poza które można wyjść, skupiając się rzeczach dobrych – tymi słowami rozpoczęła swój felieton Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mogą nam dać święta w izolacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 11:40
– W tym roku spędzam święta samotnie. Mam teraz dużo czasu, by zdecydować, czy chcę tkwić w niemocy, złości, negacji, a może w nienawiści – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń