Maj nas uczy pogody (ducha)

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 11:40
– Wygląda na to, że od kiedy utknęliśmy w domu, przestaliśmy sobie radzić. Dlatego wszyscy potrzebujemy otuchy, pomocy , trochę normalności, by lęk przed przyszłością nie zdominował nas. Nasz człowieczy mechanizm po prostu się rozregulował, ale jest maj, który już zalewa nas soczystą zielenią – mówi Grażyna Dobroń.
Audio
  • Przyroda, która niesie spokój (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/litts

– Wszystko wydaje się piękne, prawdziwe, świeże, stabilne. To maj może postawić nas na nogi. Pierwsza zasada maja to przestać śledzić zewnętrzne wydarzenia. Wystarczy 30 minut dziennie poleżeć na trawie, bosymi stopami pochodzić po ziemi, nawet w deszczu, łapać energię słońca, oddychać świadomie, zauważyć ptaki, rośliny, mchy  i urodziwe o tej porze roku drzewa. Dobrze byłoby też spróbować poczuć zapachy, dźwięki, poczuć się cząstką naszego zielonego świata, a potem poczuć wdzięczność za tę więź. Nawet przy niewielkim zdyscyplinowaniu, z każdym miesiącem poczujemy więcej spokoju, niezależnie od tego, co będzie się działo – radzi autorka audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 11.05.2020
Godzina emisji: 11.32

kr

Czytaj także

Powrót do ciepła teraźniejszości

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 11:40
– Przyszedł czas, by zeskoczyć z kołowrotka dla chomików i pomyśleć: "Gdzie jestem?, "Co robię?" – stwierdza Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lęk przed jutrem w czasie epidemii. Jak sobie z nim radzić?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 11:40
– Teraz każdy poranek wzbudza niepewność. Nie wiemy, jak długo to wszystko potrwa i czy będzie do czego wracać. Mój ojciec mówił, że najgorsi doradcy to strach i lęk. To są tylko emocje, poza które można wyjść, skupiając się rzeczach dobrych – tymi słowami rozpoczęła swój felieton Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mogą nam dać święta w izolacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 11:40
– W tym roku spędzam święta samotnie. Mam teraz dużo czasu, by zdecydować, czy chcę tkwić w niemocy, złości, negacji, a może w nienawiści – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń