Dalai Lama i jego przekaz na debiutanckiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 11:40
– Dziś urodziny ma Dalai Lama, kończy 85 lat. Wyjęłam wszystkie jego książki, założyłam na szyję kathak, który od niego dostałam. Niesamowite, że mogłam go poznać, organizować jego pierwsze spotkanie w Trójce w 2000 roku – wspomina Grażyna Dobroń.
Dalai Lama
Dalai LamaFoto: shutterstock.com/Nadezda Murmakova

Posłuchaj
05:29 2020_07_06 11_34_25_PR3_Instrukcja_Obslugi_Czlowieka.mp3 Czego może nas nauczyć Dalai Lama? (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)

 

shutterstock_gandhi 1200.jpg
Czego może nas nauczyć Bapudżi?

– Na swoje 85. urodziny Dalai Lama wydał płytę "Inner World". Są na niej mantry, fragmenty nauk, a wszystko oprawione w muzykę zorganizowaną na ponad 30 instrumentów – opowiada.

Dalajlama "Inner World"  Foto: mat. promocyjne Dalajlama "Inner World" Foto: mat. promocyjne

– Pewna kobieta zaproponowała mu wydanie płyty, a on, o dziwo, przyklasnął temu, bo w jego życiu ważna jest muzyka, a dźwięki pomagają ludziom przełamywać bariery, przybliżać nas do naszej prawdziwej natury – mówi autorka audycji.

Youtube/Dalai Lama - Inner World

– Dalai Lama uważa, że nasz świat będzie lepszy nie na skutek decyzji rządów, ONZ-u. Stanie się taki, kiedy każdy z nas po swojemu dokona wewnętrznej pracy, opierając się i na badaniach naukowych i na zdrowym rozsądku i na współczuciu. Wszyscy za jakiś czas możemy stać po jasnej stronie naszego życia – przekonuje.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 6.07.2020
Godzina emisji: 11.34

kr

Czytaj także

Las – pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 12:00
– Każdy z nas ma własną ciszę, coś, co go uspokaja, i własny krok, kiedy wybiera doświadczenie. Na szczęście przyroda chroni nas i uczy – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W życiu warto stawiać na rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 12:47
Ruszyliśmy w miasto. Spacerujemy, szukamy tego, co było. Chcemy poczuć się, jak dawniej. W Programie 3 Polskiego Radia prezentujemy kilka rozwiązań, które przydadzą się w życiu codziennym po czasie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostać specjalistą od samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 11:40
– Czuję, że mamy dość i to nie tylko koronawirusa. Sytuacja wyborcza rozpala emocje, a i świat przeżywa bardzo trudne chwile. W tym wszystkim przyszedł to nas dobry, czerwcowy weekend – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń