"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej?"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 11:40
– Przeważnie wydaje nam się, że nasze myśli to nasza prywatna sprawa, jeżeli trzymamy je dla siebie i nie gardłujemy. Ale nie do końca tak jest. Każdy z nas nieustannie wysyła energię myśli, pozytywną lub negatywną – mówi Grażyna Dobroń.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/PHOTOCREO Michal Bednarek

– Każdy ma obszary szczególnej wrażliwości, ale są takie, które obejmują nas wszystkich – wojna, katastrofy. Jakbyśmy byli połączeni siłą energetycznych więzi – dodaje.

Posłuchaj
05:06 2020_07_13 11_32_02_PR3_Instrukcja_Obslugi_Czlowieka.mp3 Moc pozytywnej myśli (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)

 

– Na szczęście ta zależność działa też w drugą stronę. Gdy dzieje się coś dobrego, promieniejemy jako ludzkość. Trzeba wiedzieć, że kiedy wysyłamy miłość i dobroć, inni ludzie też czują się kochani i zaczynają dbać o siebie. Nam również pomaga to rozwijać spokój i wewnętrzne szczęście – przekonuje autorka audycji.

– Bądź uważny, czym karmisz emocje, duszę, umysł. W ciągu życia nasz bagaż emocjonalny bardzo się powiększa, a to że działa on na ciało, obserwujemy od dawna. Czy można w jakiś sposób pozbyć się tych emocji? Nawet trzeba, bo traumatyczne wspomnienia nie tylko mieszkają w ciele dorosłego człowieka, ale też mogą być przekazywane dzieciom – przestrzega dziennikarka radiowej Trójki.

Rolfing - przywróć równowagę w swoim ciele (Trójka)/Polskie Radio

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Grażyna Dobroń zdradza, jakie ćwiczenia są pomocne w posprzątaniu emocjonalnego bałaganu.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 11.32

kr

Czytaj także

Las – pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 12:00
– Każdy z nas ma własną ciszę, coś, co go uspokaja, i własny krok, kiedy wybiera doświadczenie. Na szczęście przyroda chroni nas i uczy – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W życiu warto stawiać na rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 12:47
Ruszyliśmy w miasto. Spacerujemy, szukamy tego, co było. Chcemy poczuć się, jak dawniej. W Programie 3 Polskiego Radia prezentujemy kilka rozwiązań, które przydadzą się w życiu codziennym po czasie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostać specjalistą od samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 11:40
– Czuję, że mamy dość i to nie tylko koronawirusa. Sytuacja wyborcza rozpala emocje, a i świat przeżywa bardzo trudne chwile. W tym wszystkim przyszedł to nas dobry, czerwcowy weekend – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń