Zestaw kluczy do własnej przemiany

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 11:40
– Droga do siebie ma postoje i wyboje. Kiedyś mówiło się: "Jak on się zmieni, będzie między nami lepiej". To oczywiście nieprawda. Ale kto jest w rodzinie mocniejszy, bardziej świadomy, ten zaczyna przemianę. Zaczyna od siebie – mówi Grażyna Dobroń.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/sun ok

Posłuchaj
05:27 2020_07_20 11_33_25_PR3_Instrukcja_Obslugi_Czlowieka.mp3 Pierwsze kroki ku prawdziwej przemianie (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)

 

Dobra częstotliwość

– Na poziomie fizycznym będzie to zmiana diety na taką, która oczyści ciało z toksyn, w taki sposób, aby je odblokować, zrobić miejsce na prawidłowe odżywienie, żeby każdy organ grał własną częstotliwością, dobrze pracował – wyjaśnia.

Pracująca energia

– Drugim kluczem są ćwiczenia – cokolwiek, co jest rozciągające, rozluźniające. Może to być joga, Tai Chi, Chi Kung. Jak energia dobrze pracuje w ciele, choroby człowieka raczej się nie imają albo dobrze sobie z nimi radzi – zachęca autorka audycji.

Klucz pomostowy

– Otwiera on przestrzeń przemiany emocjonalno-duchowej, otwiera serce. Serce otwarte na siebie, na innych ludzi to pełna tolerancja, to zrozumienie naszych wzorców, naszego zachowania. Zaczynamy od oddechu, od wyciszenia, medytacji prowadzonych. Jakikolwiek sposób wybierzemy, będzie ok. Byle robić to systematycznie. 

Nasza otwartość - od czego zależy? (Trójka)/Polskie Radio

– Każdy z nas ma inną świadomość. Dla każdego kroki na drodze rozwoju będą inne, ale każda mała zmiana otwiera drogę do wielkiej przemiany. Nie ma tu znaczenia wykształcenie, wiek, płeć – podsumowuje Grażyna Dobroń.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 20.07.2020
Godzina emisji: 11.33

kr

Czytaj także

Cieszmy się życiem tu i teraz. "To jest nasza specjalna okazja"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 15:53
– Nie czekam na świat po pandemii. Budowałam go w samotności  i buduję teraz. Myślę, że wykorzystałam odosobnienie, tę moją "świętą kwarantannę" potykając się ze sobą, z lękiem, z niepewnością – przyznaje Grażyna Dobroń.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dalai Lama i jego przekaz na debiutanckiej płycie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 11:40
– Dziś urodziny ma Dalai Lama, kończy 85 lat. Wyjęłam wszystkie jego książki, założyłam na szyję kathak, który od niego dostałam. Niesamowite, że mogłam go poznać, organizować jego pierwsze spotkanie w Trójce w 2000 roku – wspomina Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej?"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 11:40
– Przeważnie wydaje nam się, że nasze myśli to nasza prywatna sprawa, jeżeli trzymamy je dla siebie i nie gardłujemy. Ale nie do końca tak jest. Każdy z nas nieustannie wysyła energię myśli, pozytywną lub negatywną – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń