Prywatność w związku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 15:34
Życie w stałym związku wcale nie oznacza mówienia sobie wszystkiego i spędzania razem każdej wolnej chwili. Jest to wręcz niewskazane.
Audio

Od momentu, kiedy on i ona postanawiają być razem, uczą się od nowa języka miłości, układania,  ulegania, zawierania kompromisów, czasem przyznawania komuś racji.  Nieświadomie jednak chcą nagiąć tę drugą osobę do siebie tak, aby myślała i robiła to, co oni chcą.

- Jestem zwolennikiem tego, aby akceptować ludźmi takimi, jakimi są - ze wszystkimi ich przypadłościami, ze wszystkimi tymi świrami, które wnoszą do związku. Nie można zmieniać partnera na siłę - radzi psychoterapeuta Robert Rutkowski.

Osobom, które chcą scementować związek, psycholog zaleca krótkie rozstania, np. gdy jeden z partnerów wyjeżdża, aby oddać się swojemu hobby. – Musimy mieć swoją prywatność. Bez prywatności, bez eksterytorialności emocjonalnej nie ma prawidłowego związku - twierdzi.

(ag)

Zobacz więcej na temat: psychologia

Czytaj także

Życie razem i osobno

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2009 10:45
Życie razem i osobno
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzajemne uzupełnianie się

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2009 10:45
Wzajemne uzupełnianie się
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jestem zazdrosny!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 12:00
"Miłość nie zazdrości” - pisał św. Paweł w liście do Koryntian. Teraz to zdanie często powtarzają nowożeńcy. W życiu najczęściej jest odwrotnie. Obojętnie, czy miłość jest, czy jej nie ma, zazdrość tylko czeka na okazję, by się pojawić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteś zielony, niebieski, czerwony albo żółty

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 16:00
Każdy człowiek ma swój kolor, który określa jego osobowość. Ludzie łączą się w pary ze swoim przeciwieństwem. Takie związki gwarantują rozwój, chociaż bywają trudne.
rozwiń zwiń