Codziennie czyńmy małe dobro

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 11:40
– Kiedy boli dusza, wakacje w SPA nie pomogą – mówi Grażyna Dobroń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/michaeljung

Bierność nie pomoże, gdy choruje dusza. Dlatego, warto pamiętać, że istnieje kilka prostych sposobów na to, by sobie tym radzić.

– Mamy dwa poziomy doświadczania: ból fizyczny i doświadczenie psychiczne. Warto pamiętać, że jak boli, psychika może nam siadać, ale niekoniecznie. Na ból duszy pomóc może jedynie nasza własna praca. Przyjaciel Dalajlamy, abp Desmond Tutu, mówił, żeby "wnosić swoją odrobinę dobra tu, gdzie się jest, tak, by te małe kawałeczki złożone razy, ogarnęły cały świat". Nie czekajmy na wielkie wydarzenia. Codziennym prostym działaniem z serca róbmy swoje małe dobro – tłumaczy Grażyna Dobroń.


Posłuchaj
05:02 PR3_MPLS 2020_08_17-11-31-38.mp3 Jak radzić sobie z bólem emocjonalnym? (Instrukcja obsługi cżłowieka/Trójka)

 

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 17.08.2020
Godzina emisji: 11.30

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej?"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 11:40
– Przeważnie wydaje nam się, że nasze myśli to nasza prywatna sprawa, jeżeli trzymamy je dla siebie i nie gardłujemy. Ale nie do końca tak jest. Każdy z nas nieustannie wysyła energię myśli, pozytywną lub negatywną – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zestaw kluczy do własnej przemiany

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 11:40
– Droga do siebie ma postoje i wyboje. Kiedyś mówiło się: "Jak on się zmieni, będzie między nami lepiej". To oczywiście nieprawda. Ale kto jest w rodzinie mocniejszy, bardziej świadomy, ten zaczyna przemianę. Zaczyna od siebie – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranki – błogosławieństwo od matki natury

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:40
– Milan Kundera w "Walcu pożegnalnym" napisał: "Proszę mi wierzyć, że o charakterze ludzi decydują ich poranki". Mam podobne przeświadczenie – stwierdza Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń