X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Otyłość u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2010 12:21
Podczas roku szkolnego rodzice mają mniejszą kontrolę nad tym, co ich pociechy jedzą. Dr Michał Mularczyk, dietetyk radzi, jak mimo to zadbać o zdrowie dziecka.
Audio

Dr Mularczyk przestrzega przed słodzonymi napojami gazowymi, które dostępne są powszechnie w szkolnych sklepikach. Dietetyk jest zdania, że przed wyjściem z domu niekoniecznie trzeba zjeść śniadanie.

- Jeżeli ktoś jest głodny - ma jeść, jeżeli ktoś nie jest głodny, to ma nie jeść – mówi. Możemy ewentualnie obudzić dziecko wcześniej, tak by zdążyło się rozbudzić i zgłodnieć. Wtedy możemy przygotować mu śniadanie.

Nie powinno się ono jednak składać z białego pieczywa, czy też słodzonych płatków lub jogurtów. Po takim posiłku cukier wzrósłby gwałtownie, następnie, za pół godziny spadłby i dziecko zanim dotarłoby do szkoły, byłoby znów głodne.

Dietetyk nie poleca suplementów diety. To zróżnicowana dieta powinna dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych. Szczególną uwagę należy zwrócić na zapewnienie odpowiedniej ilości kwasów omega-3 w pożywieniu. Kwasy te są niezbędne do budowy mózgu. Najlepszym źródłem kwasów omega-3 jest olej lniany.

Dla prawidłowego rozwoju kości niezbędny jest ruch. WF dwa razy w tygodniu to zdecydowanie za mało. Warto zapewnić dziecku możliwość wysiłku fizycznego w pozostałe dni tygodnia.

Czytaj także

Dieta dla niemowlaków i dzieci

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2009 10:45
Dieta dla niemowlaków i dzieci
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dzieci powinny jeść jesienią

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2009 10:45
Co dzieci powinny jeść jesienią
rozwiń zwiń