Czas rozwodów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 16:21
Dziesięć lat temu panował boom na śluby. Były białe suknie, welony i wesela z wielką pompą. Dziś nadchodzi czas rozwodów.
Audio

Psycholog Aneta Styńska twierdzi, że jeżeli para nie ma swoich zasad, celów i wspólnego planu na życie, to taki związek zawsze skończy się rozwodem, bo nigdy się nie dogadają.  Małżonkowie zawsze powinni trzymać wspólny front, bo bez wspólnych ustaleń niczego nie da się zrobić.

Okazuje się, że rozwód to nie koniec związku. Po rozstaniu byli już małżonkowie nadal się spierają o wychowanie dzieci i o to kto ma racje. Im bardziej się szarpiemy, tym częściej sięgamy po mocniejsze argumenty i wszyscy wychodzą z tego poranieni.

- Kiedy się rozwodzimy to rodzice ani teściowie nie mają prawa wtrącać się w życie swoich dorosłych dzieci. Mieli osiemnaście lat, na to żeby je wychować i nauczyć życia. Dziecko musi samo przejść  przez swoje dorosłe życie z takim kręgosłupem moralnym jaki dostało – twierdzi Styńska.

Grażyna Dobroń dodaje od siebie, że ludzie powinni nauczyć się zmieniać i szukać metod na rozwiązanie swoich problemów. To praca na całe życie. 

Audycji „Instrukcja obsługi człowieka” można słuchać na antenie Trójki codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 10.45. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

Czy potrafię wybaczyć zdradę?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2009 12:00
Co roku w Polsce rozwodzi się 65 tysięcy małżeństw. Większość pozwów (8 na 10) składają kobiety, a zdrada jest pierwszym konkretnym powodem, który podają (poza kutuazyjną"niezgodność charakterów"). Niewierność jest powodem rozpadu co czwartego małżeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej rozwodów kościelnych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 08:35
Za unieważnienie sakramentu małżeństwa trzeba zapłacić od 10 do 30 tys. zł.
rozwiń zwiń