X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czas rozwodów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 16:21
Dziesięć lat temu panował boom na śluby. Były białe suknie, welony i wesela z wielką pompą. Dziś nadchodzi czas rozwodów.
Audio

Psycholog Aneta Styńska twierdzi, że jeżeli para nie ma swoich zasad, celów i wspólnego planu na życie, to taki związek zawsze skończy się rozwodem, bo nigdy się nie dogadają.  Małżonkowie zawsze powinni trzymać wspólny front, bo bez wspólnych ustaleń niczego nie da się zrobić.

Okazuje się, że rozwód to nie koniec związku. Po rozstaniu byli już małżonkowie nadal się spierają o wychowanie dzieci i o to kto ma racje. Im bardziej się szarpiemy, tym częściej sięgamy po mocniejsze argumenty i wszyscy wychodzą z tego poranieni.

- Kiedy się rozwodzimy to rodzice ani teściowie nie mają prawa wtrącać się w życie swoich dorosłych dzieci. Mieli osiemnaście lat, na to żeby je wychować i nauczyć życia. Dziecko musi samo przejść  przez swoje dorosłe życie z takim kręgosłupem moralnym jaki dostało – twierdzi Styńska.

Grażyna Dobroń dodaje od siebie, że ludzie powinni nauczyć się zmieniać i szukać metod na rozwiązanie swoich problemów. To praca na całe życie. 

Audycji „Instrukcja obsługi człowieka” można słuchać na antenie Trójki codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 10.45. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

Czy potrafię wybaczyć zdradę?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2009 12:00
Co roku w Polsce rozwodzi się 65 tysięcy małżeństw. Większość pozwów (8 na 10) składają kobiety, a zdrada jest pierwszym konkretnym powodem, który podają (poza kutuazyjną"niezgodność charakterów"). Niewierność jest powodem rozpadu co czwartego małżeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej rozwodów kościelnych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 08:35
Za unieważnienie sakramentu małżeństwa trzeba zapłacić od 10 do 30 tys. zł.
rozwiń zwiń