Prawdziwych świąt już nie ma…

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 14:19
Przy świątecznym stole coraz częściej odreagowujemy nasze stresy. Coraz trudniej o ciepłą i rodzinną atmosferę.
Audio

Zdaniem Anety Styńskiej, psycholog, choć Boże Narodzenie to święto bardzo rodzinne, coraz mnie czasu poświęcamy sprawom naszej duszy. W listopadzie i w grudniu myślimy bardzo racjonalnie, głównie o pieniądzach. Przeliczamy na co starczy nam funduszy, a na co nie i jakie prezenty kupić najbliższym. Praca nad samym sobą i nad własną duszą schodzi na dalszy plan.

Jak zauważa Styńska, często po tygodniu nerwów, stresów, stania w kolejkach i pogoni za prezentami, ludzie podczas Wigilii siadają do stołu i złoszczą się na siebie.  

– Prawdziwa atmosfera świąteczna znika w pogoni za prezentami, za najładniejszą choiną i najlepszymi śledziami – mówi.  

Radzi, aby czasami poddać się przeczuciom i pójść za głosem serca. Zwłaszcza przy kupowaniu prezentów dla innych. Warto wtedy wczuć się w tę drugą osobę i pomyśleć co sprawi jej przyjemność.   

- Ważne, żeby nikogo nie uszczęśliwiać tym co nam się podoba. Robiąc komuś prezent trzeba mieć na uwadze jego dobro – mówi.

Aby wysłuchać rozmowy "Prawdziwych świąt  już nie ma… ”, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 10.45. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

Najbardziej pożądane prezenty pod choinkę to...

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2009 18:27
Około 1500 złotych wyniosą przeciętną polską rodzinę wydatki na Święta Bożego Narodzenia. Z badań firmy Deloitte wynika, że prawie połowę świątecznego budżetu pochłoną prezenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy pięknie świętować?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 12:00
Przygotowania do świąt. Bardzo niewinnie sie to nazywa,a dla wielu to koszmar. Prerzenty, śledzie i ciasta...A!I jeszcze choinka. Na koniec trzy dni wielkiego żarcia i degustacja trunków... Czy potrafimy pięknie świętować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas rozwodów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 16:21
Dziesięć lat temu panował boom na śluby. Były białe suknie, welony i wesela z wielką pompą. Dziś nadchodzi czas rozwodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne podarunki nie dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 06:45
W tym roku co ósmy Polak nie kupi żadnego świątecznego prezentu na Boże Narodzenie.
rozwiń zwiń