Żeglujmy w tym samym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 11:40
Wczoraj Walentynki, czekoladki, całuski, a dziś… powrót do szarej rzeczywistości. Łatwo stracić z oczu cel, a nawet zapomnieć, co nim jest …
Audio

Życie społeczne jest jak morze, po którym pływają statki relacji. W małżeństwie czy związku partnerskim ważne jest, by nie tracić z oczu celu, do którego razem zmierzamy.

- Bycie w związku jest szkołą życia. Pokonujemy w niej kolejne etapy: kredyt, dzieci; z jednej strony para zaczyna mieć coraz mniej czasu dla siebie, a z drugiej wszystkie te zmagania ich zbliżają – mówi Aneta Styńska, psycholog.

Miłość, według gościa "Instrukcji obsługi człowieka" jest postawą, stanem ducha, który mamy, gdy patrzymy na drugą osobę. – Jeżeli para, mimo różnych spięć i burz życiowych postanowi zdjąć z oczu klapki, które ja nazywam ego, bo ego to jest walka o władzę i rację, mają szansę zacząć patrzeć na siebie wzajemnie oczami wewnętrznymi – wyjaśniła.

Ale obydwoje muszą się odsłonić. I przestać walczyć.


Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Prywatność w związku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 15:34
Życie w stałym związku wcale nie oznacza mówienia sobie wszystkiego i spędzania razem każdej wolnej chwili. Jest to wręcz niewskazane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uskrzydlająca moc miłości

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 10:48
Warto kochać i być kochanym, bo bez miłości życie nie ma sensu – przekonywała w Czwórce aktorka Aldona Orman.
rozwiń zwiń