Bycie mamą to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2011 12:45
- Nie jest łatwo: człowiek głupieje, szczególnie młoda mama, która nie ma jeszcze doświadczenia, która się boi, czyta poradniki, dzwoni po lekarzach - mówi Aneta Styńska, psycholog, mama dwójki dzieci.
Audio

- Jak już się przewalczy w sobie świadomość, że jest się złą mamą i pomyśli: urodziłam, to jest moje dziecko, wiem najlepiej, czego mu potrzeba, to jest naprawdę łatwiej - mówi gość Grażyny Dobroń. Zdaniem psycholog zaufanie własnemu instynktowi macierzyńskiemu daje stabilność i siłę.

Aneta Styńska przyznaje, że dzieci zmieniły jej podejście życia. - To czego się nauczyłam przy dzieciach, to żeby żyć dniem teraźniejszym. Owszem, mieć jakieś plany na przyszłość, snuć je, ale nie traktować ich jak wyroczni - tłumaczy. Psycholog uważa, że taka nastawienie pozwala uniknąć stresu, pośpiechu i niepotrzebnych nerwów.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(pg)

Zobacz więcej na temat: boks dzieci Grażyna Dobroń

Czytaj także

Narodziny mamy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011 11:42
- Proces rodzenia się mamy, tworzenia się więzi, miłości, to są tygodnie, miesiące, czasem nawet lata kontaktu z dzieckiem, pielęgnacji, przebywania z nim - mówiła Barbara Korczyńska, psycholog, mama 5-miesięcznej Matyldy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy wychodzą z domu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 08:27
Nie chcą już tylko "siedzieć" w domu z dziećmi. Postanowiły, że wyjdą do ludzi. I same przygotowały sobie miejsca spotkań.
rozwiń zwiń