Ten typ tak ma

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:55
Dramaticus Histericus jest niezwykle kreatywny, ma ciągle nowe pomysły, ale czy można go pokochać? W każdy poniedziałek omawiamy jeden typ męskiej osobowości.
Audio

- Niestety, w życiu prywatnym bywa histeryczny, bo przyciąga i odpycha - tłumaczy Mirek Słowikowski, trener rozwoju i terapeuta.

Mężczyzna, w poradniku homorystycznie określony mianem Dramaticus Histericus, podobną grę prowadzi przez całę życie i nie dotyczy jedynie partnerki życiowej.

Osoba z tym typem osobowości odpycha to, co posiada, jest niezadowolona ze zdobyczy, pragnie czegoś więcej. Ktoś, kto mu się opiera, odrzuca go, stanowi tym samym przedmiot pożądania. Podobnie jak inna "lepsza" praca, samochód, itd.

Terapeuta zaznacza, że zazwyczaj źródłem takiej postawy jest strata doświadczona w dzieciństwie. Szukając wciąż nowych wrażeń próbuje zapełnić dziurę w swoim sercu.

- Niestety większość Dramaticusów podąża w negatywnym kierunku, jeśli się nie rozwija staje się egoistą, ale ni można mu o tym powiedzieć, gdyż we własnym mniemaniu ma jak najbardziej empatyczne i altruistyczne podejście do świata - tłumaczy Słowikowski.

Będąc w związku z takim mężczyzną kobieta musi zmuszać go do pozytywnego działania na rzecz innych, a gdy histeryzuje - nie przejmować się. - Jak zobaczy, że te dramaty nic nie dają to w końcu przestanie dramatyzować - dodaje.

 

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Zapraszamy także do wysłuchania audycji, w której Tomasz Curlej i Mirek Słowikowski opowiadają o swoich doświadczeniach w terapii.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks psychologia

Czytaj także

Mężczyzna w szponach emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2010 13:45
10 faktów, które każda kobieta powinna wiedzieć o mózgu mężczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być mężczyzną, być mężczyzną ...

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2010 13:34
Masz być twardy, czuły, odważny, delikatny, zaradny, opiekuńczy, a ponadto pomagać w domu, gotować i dobrze wychowywać dzieci. Jak rozwiązać zagadkę męskości i temu rozwiązaniu sprostać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co trzecia Polka nie wyjdzie za mąż!

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 17:30
W Polsce na 100 mężczyzn przypada 111 kobiet. W Warszawie 119, a w Olsztynie 120.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instrukcja obsługi Twojego faceta

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:17
- Tę książkę napisaliśmy z miłości do kobiet. To jest - na wesoło - poradnik, jak sobie poradzić z nami, obrzydliwymi facetami – opowiadają Tomasz Curlej i Mirosław Słowikowski, terapeuci i trenerzy rozwoju.
rozwiń zwiń