X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Długa ewolucja od "puchu marnego" do samicy alfa

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 10:00
Istnieje duży procent kobiet, które nadal wątpią we własne siły i są ograniczane przez świat mężczyzn – mówi Tomasz Curlej.
Audio

Można pokusić się o postawienie tezy, że status płci pięknej w XXI. wieku zrównał się ze statusem męskiej części społeczeństwa. Zdaniem trenera biznesu Tomasza Curleja taka teza byłaby jednak nieprawdziwa. - Jesteśmy nauczeni kulturowo, że to kobieta dba o ognisko domowe, by związek funkcjonował prawidłowo.

Gość "Instrukcji obsługi człowieka" podkreśla, że dziewczynki od wczesnego dzieciństwa uczone są wrażliwości i otwartości. Mówi się im, że są słabsze, gorzej funkcjonują. Mężczyzna ma z kolei przejmować rolę samca alfa, który zdobywa chleb, jak kiedyś zwierzynę. Misją kobiety jest dbanie o to, by mężczyzna czuł się dobrze w domu przy swojej partnerce.

 - W dalszym ciągu to kobieta jest tym "puchem marnym" – dodaje Tomasz Curlej.

Według eksperta musi upłynąć wiele czasu zanim żeńska część świata uświadomi sobie drzemiący w niej potencjał. - To, że im się nie należy, tkwi jeszcze głęboko w genach. Tylko niewielki procent kobiet uświadamia sobie możliwość partnerskiego funkcjonowania na równi z mężczyznami.

Istnieją też kobiety, którym nie zależy na równym statusie i emancypacji, bo potrafią świetnie wykorzystać swoje obecne położenie. - Podpinają się pod silnych mężczyzn i mogą już czuć się bezpiecznie. Partnerzy zarabiają na ich utrzymanie, opiekują się nimi, chronią je. Oczywiście do pewnego momentu, dopóki nie przeistoczy się to w związek patologiczny.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.
(dmc)

Zobacz więcej na temat: boks

Czytaj także

Mężczyzna w życiu kobiety

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2010 08:56
Jeszcze 20 lat temu było całkiem jasne, jakie role mężczyzna i kobieta odgrywają w życiu. Dziś nie jest to tak oczywiste.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instrukcja obsługi Twojego faceta

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 11:17
- Tę książkę napisaliśmy z miłości do kobiet. To jest - na wesoło - poradnik, jak sobie poradzić z nami, obrzydliwymi facetami – opowiadają Tomasz Curlej i Mirosław Słowikowski, terapeuci i trenerzy rozwoju.
rozwiń zwiń