X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Scepticus Strachus

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 12:49
To właśnie ten typ wymyślił powiedzenie, że optymista to źle poinformowany pesymista. Jest specjalistą od czarnych scenariuszy i żyje w przekonaniu, że najgorsze dopiero nastąpi.
Audio

Dla Scepticusa Strachusa nawet z nudnym urlopem w nadmorskim kurorcie wiąże się mnóstwo rozmaitych zagrożeń. Arabskie linie lotnicze, słońce, słona woda - to wszystko wygląda podejrzanie.

- On nigdy nie chodzi na kompromisy. Jeśli zacznie pracować w jednej firmie to potrafi tam zasiedzieć się na trzydzieści lat. Jak po tych kilku dekadach dostanie awans, myśli sobie: co oni knują? Na pewno chcą mnie zwolnić. Wsadzili mnie na wysokiego konia, żebym z niego spadł – tłumaczy Mirosław Słowikowski, autor typologii.

Scepticus ma wiele pozytywnych cech. To zazwyczaj oczytany i inteligentny mężczyzna. Potrafi być ciepłym człowiekiem oraz znakomitym organizatorem. Jednak z trudem nawiązuje przyjaźnie. Każdą osobę musi bardzo dobrze poznać i dopiero wtedy nabiera do niej zaufania. - Nie ufa ludziom, nawet nie zawsze ufa sobie. Wszędzie wietrzy spisek – mówi gość Trójki.

Zagrożenia, które istnieją w głowie Scepticusa, mogą okazać się prawdziwe. Jednak według Mirosława Słowikowskiego życie w świecie, w którym ze wszystkich kątów wygląda zło pragnące nas dopaść i zniszczyć, to koszmar.

Gość "Instrukcji obsługi człowieka" podkreśla, że wielu sceptyków nie myśli o sobie jako o sceptykach. Ci ludzie widzą siebie raczej jako racjonalistów.

Partnerka takiego mężczyzny ma trudny orzech do zgryzienia. On nie widzi żadnych szans, nie rozwija się i nie szuka niczego lepszego, bo bezpieczniejsze jest to, co dobrze zna.

Osoba związana ze Scepticusem musi nad nim nieustannie pracować. Każdego dnia walczyć z irracjonalnym lękiem w jego głowie i oddzielać rzeczywistość od wyobraźni. Strachus powinien codziennie o krok wychodzić z bezpiecznej przestrzeni i przekraczać strefę własnego komfortu.  

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(dmc)

Czytaj także

Ten typ wie najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 12:33
- Generalissimus Kontrolus, wie, co dla jego kobiety, bo tak określa swoją partnerkę, jest dobre - mówił Mirosław Słowikowski, trener biznesu i autor typologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Empaticus Rzepus

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2011 12:31
Ten typ tłumaczy sobie: gdybym jej nie pomógł, ona nie dałaby rady, jestem jej aniołem. Biegnie na pomoc zawsze, kiedy ktoś go potrzebuje.
rozwiń zwiń