Zmiany nas przerażają

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2011 14:42
- Często tkwimy w pracy czy sytuacjach, które nam się nie podobają, ale nic z tym nie robimy. Tymczasem zmiany mogą być na lepsze - mówi Anna Bucholc.
Audio

- Wydawało mi się, że jak poświęcę się dla pracy, będę pięła po szczeblach kariery, to będę tam doceniona, a potem zostałam zwolniona - mówi Anna Bucholc, ekonomistka podróżniczka.

W takich momentach, choć trudnych, przychodzi zrozumienie, że tak naprawdę ważne jest, co my sami chcemy robić i co sobą reprezentujemy.

Dokonanie zmian nie jest proste, wymaga odwagi, ale warto. - Trzeba do tego podejść z myślą, że zmiany mogą być także na lepsze - wyjaśnia gość "Instrukcji obsługi człowieka".

Anna Bucholc dodaje, że pieniądze nie powinny być ani głównym motywem zmian, ani życiowym celem. - Owszem, dzięki nowej pracy zamieniam mieszkanie na dom, bo zawsze chciałam go mieć, ale też podróżuję i to mi daje ogromną satysfakcję - mówi.

Jej zdaniem każdy powinien znaleźć własny klucz do szczęśliwego życia. Dla jednych to będzie praca, dla innych proste życie. - Ważne, żeby patrząc wstecz na swoje życie, nie żałować - stwierdza.

Aby usłyszeć jakie podejście do życia podróżniczka zaobserwowała w innych krajach, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Zobacz więcej na temat: boks mieszkanie pieniądze

Czytaj także

Poznaj siebie i postaw na swoim

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 16:04
W życiu proponuje nam się gotowe schematy rozwiązań i sformułowane przez kogoś zasady. Jak mamy decydować o własnym życiu, jeśli sami nie wiemy, co jest dla nas ważne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstał dekalog szczęścia. Co robić by cieszyć się życiem?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 11:00
Hiszpańscy psycholodzy opracowali dekalog bycia szczęśliwym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęście po hiszpańsku - recepta naukowców

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2011 04:00
Hiszpańscy psycholodzy opracowali dekalog bycia szczęśliwym. Jego podstawowa teza brzmi: "Szczęście nie jest stanem, tylko postawą wobec życia, dlatego można się go nauczyć”.
rozwiń zwiń