X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śpiewaj, by pozbyć się złych emocji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 15:00
Każdy z nas ma w sobie negatywne emocje. Warto dać im upust, np. śpiewając muzykę gospel – przekonuje trenerka wokalna Anna Przybysz.
Audio

Mimo tego, że Anna Przybysz od wielu lat choruje na astmę, nie zrezygnowała ze swoich marzeń. Od dwudziestu lat śpiewa gospel, jest też trenerką wokalną.

Pozytywną energię, którą czerpie z muzyki, postanowiła przekazać dalej. Dobrym miejscem okazał się Monar, czyli ośrodek dla ludzi uzależnionych. Jak zaznacza - początki nie były łatwe. – Zachęcenie dorosłych mężczyzn, którzy mają za sobą niełatwą przeszłość, do tego by śpiewali, klaskali, tańczyli było wyzwaniem - wyjaśnia Anna Przybysz. Dodaje, że przebywający w ośrodku z czasem odkryli terapeutyczną rolę muzyki, tego, że otwiera ich na innych i daje upust złym emocjom.

Zdaniem Anny Przybysz każdy z nas ma jakiś nałóg. Dla jednych jest to telewizja, dla innych Internet czy jedzenie. Jeżeli już tracimy energię to warto, by wynikały z tego  jakieś korzyści. Instruktorka wokalna poleca śpiewanie gospel.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(mz)

Zobacz więcej na temat: astma boks MUZYKA

Czytaj także

Dobrych uczynków nigdy za wiele

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 16:30
- Jest mnóstwo inicjatyw, o których się nie słyszy. Nie wymagają pieniędzy, a jedynie czasu – mówi Renata Maroszek założycielka strony DobreUczynki.com.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kod zbieracza

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 14:44
- To ukierunkowanie na "mieć", zamiast "być" jest budowaniem twierdzy, która ma chronić od różnych lęków – mówi psycholog Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syndrom oszusta

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 16:00
- Osoby cierpiące na "syndrom oszusta" nie wierzą, że sukcesy jakie odnoszą, zawdzięczają swoim zdolnościom. Żyją w ciągłym strachu, że ich "oszustwo" odkryją inni - wyjaśnia psycholog Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń