X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Między uczuciami a stanem portfela

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 11:51
Zakupy często traktujemy jako lekarstwo na chandrę, reakcję na stres albo nagrodę. A przecież rezygnując z drobnych, najczęściej zbędnych wydatków, można uzbierać niezłą fortunę.
Audio
Między uczuciami a stanem portfela
Foto: Glow Images/East News

Kupujemy ubrania z przeceny, nikomu niepotrzebne drobiazgi, o których potem szybko zapominamy. Może lepiej odkładać te drobne sumki, aż uzbiera się spora kwota, którą będziemy mogli wykorzystać na solidny odpoczynek, realizację marzeń?

- T. Harv Eker, amerykański guru finansowy twierdzi, że każdy z nas powinien mieć konto "zabawa", na które moglibyśmy odkładać 10 proc. naszych miesięcznych dochodów i wydawać je na raz w każdym miesiącu, ewentualnie kwartale – wyjaśnia Celestyna Osiak coach, trener komunikacji.

Oczywiście każdy z nas ma inne skłonności do oszczędzania, niektórzy nie potrafią tego w ogóle robić. – Jest wiele technicznych zabiegów, dzięki którym z nałogowych wydawaczy możemy się stać ludźmi, którzy umieją oszczędzać – pociesza gość "Instrukcji obsługi człowieka".

Celestyna Osiak podkreśla, że należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a efekty szybko staną się widoczne.

Przede wszystkim – nie wolno robić zakupów w momencie obniżonego nastroju. – Łatwiej jesteśmy podatni na promocje, błyszczące afisze. Gdy coś nas kusi możemy zastosować złotą zasadę "jednej nocy", czyli przespać się z chęcią zakupu danej rzeczy – wyjaśnia.

W rozmowie z Grażyną Dobroń ekspert przypomina znane hasło "mały pieniądz robi duży pieniądz". - Warto więc zadbać, by grosze zostały w naszym "banku", a jak będzie z nich fortuna możemy umiejętnie i z radością nimi zarządzić – podsumowuje.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

O naszej skłonności do przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 08:39
Na bieżące wydatki, remont, wakacje, sprzęt AGD albo na modny gadżet. Aż 56 proc. Polaków, gdyby nagle w ich portfelu pojawiło się 5 tys. zł, szybko by je wydało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: Polacy chcą w tym roku więcej wydawać

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 07:30
Aż 72 procent Polaków planuje w tym roku więcej na samochody, nieruchomości i rozrywkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupić, nie kupić? Oto jest pytanie...

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 20:00
A jeśli kupić, to gdzie, co, ile i za ile?
rozwiń zwiń