X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kod finansowy, czyli dlaczego wszyscy nie jesteśmy bogaci?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 12:22
Pieniądze. Niektórzy posiadają je w nadmiarze, innym fortuna nie sprzyja. Okazuje się, że ma to związek z naszym dzieciństwem.
Audio

-  Istnieje pewne oprogramowanie, które otrzymaliśmy jako dzieci od swoich rodziców. Jeśli nasza mama była oszczędna, my zaczniemy postępować odwrotnie – tłumaczy Celestyna Osiak, coach finansowy.

Wyniesione z wczesnego dzieciństwa podejście do pieniędzy można określić jako kod finansowy. – Jest to zestaw  przekonań, które kształtują się do szóstego roku życia – mówi gość "Instrukcji obsługi człowieka".

Pięciolatek, w którego domu nie istniały finansowe problemy, pieniądze będzie kojarzył z radością. W dorosłym życiu takiej osobie będzie łatwiej nimi zarządzać. Z kolei, gdy maluch nieustannie słyszał o pożyczkach i kredytach, to w przyszłości szybko wyda nawet duże pensje .

Być może pieniądze szczęścia nie dają, ale  łatwiej być szczęśliwym i spokojnie spać mając zapłacone rachunki i raty kredytów. - Pieniądze nie gwarantują szczęścia, ale z ich pomocą możemy kupić doświadczenia tego stanu: spełniać marzenia, podróżować. Na bardzo podstawowym poziomie zapewniają nam stabilizację życiową – podkreśla Celestyna Osiak.

Co jednak, gdy nasz kod finansowy jest niekorzystny? Jak przyznaje gość audycji można go zmienić, ale wymaga to dużej świadomości i pracy z własnymi emocjami. - Trzeba wrócić do momentów z dzieciństwa, gdzie pojawiły się emocje negatywne. Trzeba je uwolnić i przeanalizować  - mówi. Coach radzi też, by zrobić to z pomocą psychologa.

- Jeśli wykonamy pracę z własną psychiką i podejmiemy działania w zakresie inteligencji finansowej, temat pieniędzy przestanie być utrapieniem – zaznacza Celestyna Osiak.

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(dmc)