Niebezpieczne "nie", które oznacza "tak"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 15:00
Bardzo często do opisania czegoś pozytywnego używamy negacji, a to nie pozostaje bez znaczenia dla naszego samopoczucia.
Audio
Niebezpieczne nie, które oznacza tak
Foto: Glow Images/East News

Gdy ktoś pyta nas czy nam się coś podoba zazwyczaj odpowiadamy: nie, no w sumie bardzo ładne, niezłe. Gdy pada pytanie o urlop nasza odpowiedź zazwyczaj brzmi: nie no, nie było źle.

Jak przekonuje gość "Instrukcji obsługi człowieka" Robert Fryczkowski warto zwracać uwagę na słowa, które wypowiadamy, bo nawet pozytywne wypowiedzi opieczętowane zaprzeczeniami wpływają negatywnie na nasze samopoczucie.

- Jeżeli w ciągu dnia kilkanaście razy usłyszymy słowo "nie", to nie ma możliwości byśmy po powrocie do domu, byli pozytywnie nastawieni do świata - wyjaśnia. Dodaje, że warto pamiętać, że dużo rzeczy można określić pozytywnie, nie używając słów nacechowanych negatywnie.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Czytaj także

Przyjemność uzależnia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2011 14:04
- Zawsze warto mieć coś, co nam poprawi humor. Oczywiście, o ile nie przesadzamy - twierdzi psycholog Monika Dreger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz schudnąć? Uważaj na owoce!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 13:37
- Niestety oprócz wspaniałych witamin i mikroelementów w owocach również znajduje się cukier - fruktoza, która w wątrobie przekształcana jest w trójglicerydy czyli w tłuszcze, odkładające się na brzuchu, na boczkach - mówi Ewa Kurowska, dietetyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografia prawdę Ci powie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 10:00
- Zdjęcie pozwala uchwycić migawki emocjonalne, których normalnie nie widzimy, albo nie chcemy zobaczyć - mówi Robert Fryczkowski, trener biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budząc się do życia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 11:45
- Nauczyłem się od Majów, że rano dzień jest nowy, nieskażony. To, co się w jego trakcie wydarzy, jak go przeżyjemy, jakie relacje nawiążemy z ludźmi, zależy od nas - opowiada o. Mieczysław Ropiński pracujący w Paragwaju.
rozwiń zwiń