X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Być fachowcem od własnego życia

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:03
- Tylko ten, kto popełnia błędy, uczy się żyć w zgodzie z sobą samym - głosi przesłanie nowej książki Agnieszki Szygendy. Pisarka podkreśla, że każdy z nas jest inny i unika mówienia ludziom, jak mają żyć.
Audio
Nowe przepisy zakładają m.in. prawo do nieodpłatnej pomocy adwokata, prawo do badania lekarskiego i dopuszczenia do uczestnictwa dziecka w postępowaniu
Nowe przepisy zakładają m.in. prawo do nieodpłatnej pomocy adwokata, prawo do badania lekarskiego i dopuszczenia do uczestnictwa dziecka w postępowaniuFoto: Glow Images/East News

"Cienka granica przyzwoitości" to historia młodej dziewczyny, przyjeżdżającej z małej wioski do wielkiego miasta z nadzieją, że uda jej się zacząć nowe życie i zapomnieć o traumie przeszłości. Samotna i zagubiona w wielkim mieście staje się łatwą zdobyczą w swojej walce o przetrwanie.

Autorka książki, Agnieszka Szygenda napisała ją częściowo na podstawie własnych doświadczeń. - W pierwszych miesiącach w Warszawie żyłam na jednym jogurcie dziennie nie wiedząc, kiedy będę miała pracę. Najtrudniejsze było ogarnięcie siebie samej, uwierzenie w siebie - wpomina dziś pisarka.

Dodała, że w takiej sytuacji zwykle udaje się twardziela, ale brak podstawowego poczucia bezpieczeństwa. - W pewnym momencie poczułam się tak samotna, że słuchając w nocy jakiejś audycji sama zadzwoniłam do radia, żeby się wygadać. Następnego dnia zadzwoniła kobieta, która zaproponowałą mi pracę - opowiada o swoich trudnych początkach w wielkim mieście.

W rozmowie z Grażyną Dobroń Szygenda dodaje, że często nie tylko dziewczyny nie wierzą w siebie, podobnie ich najbliższe otoczenie, przez co nie otrzymują wsparcia. - Jedna z moich najlepszych przyjaciółek, której nie chciało się ruszyć z naszego miasteczka przyszła do mojej mamy i powiedziała: "Pani powinna nakazać Agnieszce wrócić do domu, bo ona tam na pewno znalazła sobie jakiegoś sponsora" - opowiada.

Jej się jednak udało, uwierzyła w siebie i w to, że w nowym miejscu może spotkać przyjaciół. A także, że marzenie o pisaniu może się spełnić.

- Na okładce jednej ze swoich książek Agnieszka pisze "Nie mam zwyczaju mówić ludziom jak powinni żyć, zbyt mało wiem o drugim cżłowieku. W zasadzie nie wiem o nim prawie nic prócz tego, że jest zupełnie inny niż ja. Dlatego warto być fachowcem we własnej sprawie i we własnym życiu - podsumowała dziennikarka Trójki.

Wysłuchaj całej rozmowy w "Instrukcji obsługi człowieka, 15 grudnia 2011", a dowiesz się, co Agnieszce Szygendzie daje pisanie i jak tworzy.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Układ wzajemnych zależności (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 08:52
Renata Gardian (pedagog): Sponsoring jest formą prostytuowania się. To zjawisko "stare jak świat", które tylko zmienia nazwę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co piąta studentka angażuje się w seksbiznes

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2011 06:53
Częściej robią to młode kobiety z kierunków pedagogicznych i humanistycznych niż studiów ścisłych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odważnie o kobiecej cielesności

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2011 14:49
- "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej opowiada o problemach z kobiecą seksualnością. Film ten pokazuje trudny temat w sposób subtelny - mówiła w "Trójkowo, filmowo" Joanna Kulig, odtwórczyni roli Alicji.
rozwiń zwiń