Od drzewka do dobrej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 16:20
Sok z wiśni na sen, rower na cukrzycę, pleśń z choinki i żucie gumy, by dodać sobie energii. To wszystko wymieszała Grażyna Dobroń i podała jako noworoczne danie naukowe.
Audio
Od drzewka do dobrej kondycji
Foto: sxc.hu/CC

Jeśli ktoś marzy o długim spokojnym śnie, niech wypróbuje sposób "na wiśnie". Jak się bowiem okazuje 2 szklanki soku wiśniowego dziennie pomagają w zaśnięciu poprzez zwiększenie poziomu melatoniny, która odpowiada za regulację rytmu snu i czuwania. Szczególnie zalecane tym, którzy pracują na zmiany, bądź często zmieniają strefy czasowe.

Aby mieć dużo energii za dnia naukowcy polecają żucie gumy. - Poprawia ukrwienie głowy, zwiększa tempo przetwarzania informacji, ale działa tylko przez kilkanaście minut - zaznaczyła Grażyna Dobroń.

 

Chcesz wiedzieć co może spowodować jeden drink i na co pomaga dwudziestosekundowy sprint rowerowy? Wysłuchaj całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka, 3 stycznia 2011", w której przytoczono artykuły z pism naukowych.

 

Audycji można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Sauna - upał który leczy

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 13:00
Sauna to relaks, odprężenie oraz kuracja temperaturą. Aby w pełni wykorzystać jej dobrodziejstwa, należy pamiętać o kilku zasadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptasia grypa znów atakuje. Import drobiu wstrzymany

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2011 12:59
W Chinach stwierdzono pierwszy od 18 miesięcy śmiertelny przypadek ptasiej grypy. U 39-letniego mężczyzny z Shenzhen wykryto wirusa H5N1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WOŚP zagra dla wcześniaków i ich mam

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 10:58
W tym roku, podczas 20. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pieniądze będą zbierane na pomoc wcześniakom oraz zakup pomp insulinowych dla przyszłych mam.
rozwiń zwiń