Strach podcina skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 12:58
- Jesteśmy wytrenowani w tym, żeby się bać i przewidywać, że coś złego nas spotka. Tworzymy czarne scenariusze. Trudniej wyobrazić sobie, że jutro spotka nas naprawdę piękna niespodzianka, ale warto! - mówi w Trójce Marek Rożalski.
Audio
Strach podcina skrzydła
Foto: Glow Images/East News

Za oknem mróz. Narzekamy, że zimno, autobusy nieogrzewane, dzieci mają katar. A przecież rześki mróz oznacza też, że będziemy zawinięci w kolorowe szaliki, że świeci słońce. - Trudno jest w ten sposób myśleć. Nasza cywilizacja, nasz naród, nasz kraj jest przyzwyczajany i przygotowywany do myślenia raczej o tym, że się przeziębimy, coś sobie odmrozimy - wyjaśnia Marek Rożalski w rozmowie z Grażyną Dobroń.

Trener rozwoju osobistego podkreśla jednak, że warto zdecydować się na trudniejszy sposób myślenia. Zamiast spodziewać się najgorszego, spodziewajmy się rzeczy dobrych i wyszukujmy dobre strony codzienności. - Mróz potrwa jeszcze tylko tydzień, niedługo będzie wiosna. Namawiam do takiego myślenia, bo my też tworzymy nastrój, który widać na ulicach - zachęca.

Co nam da robienie psikusów dowiesz się słuchając całej "Instrukcji obsługi człowieka, 6 lutego 2012".

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

366 dni do bycia szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:50
Przed nami cały rok, żeby poprawić samopoczucie, ocenę i budować własne szczęścia poprzez marzenia, postanowienia i działanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaufaj sobie, a będziesz mieć lepsze życie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 08:00
Większość ludzi zgodzi się ze stwierdzeniem, że droga do szczęścia nie jest prosta. Są jednak sposoby, by ją nieco ułatwić. Jakie?
rozwiń zwiń