Kulki rozkoszy, kulki zdrowia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kulki rozkoszy, kulki zdrowia
Kulki waginalne - SmartballsFoto: źr. Wikipedia/Morderska

Kulki gejszy od wieków noszą kobiety Dalekiego Wschodu. Dzięki nim są nie tylko zdrowsze, ale i uznawane za wspaniałe kochanki. W Polsce przeżywają renesans dzięki ... szkołom rodzenia.

Posłuchaj

"Instrukcja obsługi człowieka", 8 lutego 2012
+
Dodaj do playlisty
+

O ćwiczeniach wzmacniających mięsień łonowo-guziczny nie mówi się w Polsce na żadnych zajęciach sportowych ani w szkołach, a już na pewno nie w domach. Tymczasem mięsień ten, zwany mięśniem Kegla, odpowiedzialny jest za kontrolę i podtrzymanie dna miednicy i pęcherza, a jego ćwiczenie pozwala uniknąć problemów związanych z nietrzymaniem moczu. Mięśnie te mają również olbrzymi wpływ na doznania seksualne.

Te bardzo proste ćwiczenia, polegające na zaciskaniu mięśni pochwy i odbytu na ok. 8-10 sekund i powtarzaniu tej czynności w krótkich odstępach czasu, powinny wykonywać wszystkie kobiety bez względu na wiek. Jeśli jednak należymy do zapominalskich i mamy trudności ze sportową dyscypliną, może nam pomóc mały przyrząd zwany kulkami gejszy.

- Kulki gejszy, umieszczone w pochwie, pomagają nam utrzymać mięśnie Kegla w dobrej formie. To oznacza całą gamę korzyści dla kobiet: szybciej dochodzimy do siebie po porodzie, w okresie menopauzy pozostajemy w formie, a przy okazji te właśnie mięśnie pozwalają bardziej odczuwać rozkosz - wymienia zalety kulek redaktorka naczelna serwisu Barbarella, Joanna Keszka.

Temat może być dla niektórych wstydliwy, ale w kwestiach zdrowia warto się przełamać. Ćwiczenia mięśni Kegla zaczęli zalecać lekarze i fizjoterapeuci, szczególnie kobietom po porodzie.  - Dzięki kulkom i regularnym ćwiczeniom możemy być pewne, że będziemy długo mogły zachować naszą sprawność seksualność i długo dawać przyjemność - podsumowuje gość Grażyny Dobroń.

Jak dobrze wykonywać ćwiczenie Kegla Joanna Keszka wyjaśnia w audycji "Instrukcja obsługi człowieka, 8 lutego 2012".

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Polecane