Wiosna, czas się zakochać!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 16:00
- Zakochanie to „choroba”, która powoduje, że mamy mniejszy krytycyzm wobec innych ludzi i więcej akceptacji dla wad czy nawyków - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
Audio
Wiosna, czas się zakochać
Foto: flicr.com/tanya_little/lic.CC

Marek Rożalski, ekspert od komunikacji interpersonalnej wyjaśnia, dlaczego właśnie wiosną najłatwiej się zakochać oraz dlaczego za sprawą letniego zauroczenia nie dostrzegamy różnych wad naszych nowych parterów. - Patrzymy na radosną, uśmiechniętą buzię, która zerka w słońce i jest na tyle ciekawa, że przestajemy myśleć czy warto czy nie warto, po prostu brniemy w uczucie - opowiada gość Grażyny Dobroń.

Stan zakochania przypomina objawami jednostkę chorobową, również popularną wiosną - przeziębienie. - Człowiek ma zawroty głowy, nie wie czego się spodziewać, ale nawet z katarem można się w kimś zakochać na zabój, bo wiosna to czas miłości - tłumaczy gość Trójki. Zdaniem eksperta wiosenne zauroczenie moze być doskonałą przymiarką do prawdziwego, głębszego uczucia czy związku. - Gdy czujemy pewien rodzaj zachwytu, radości i ciekawości drugiego człowieka, od razu bardziej chce nam się żyć - przekonuje trener komunikacji.

 

Jak poradzić sobie z "dziwnym" stanem zakochania i cieszyć się wiosną w parze, posłuchaj całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka – 22 marca 2012”.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń przeziębienie

Czytaj także

Niech Cię piorun sycylijski trzaśnie!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 21:00
Wielkie marzenia posuwają nas naprzód, dzięki temu, że jesteśmy w stanie zwariować dla jakiejś sprawy, możemy mury przenosić i dokonywać niemożliwego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Docieplajmy emocje

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 13:02
Po wielu tygodniach zimowej aury, nasz organizm może być przemarznięty. Warto jednak zadbać nie tylko o dłonie i stopy, ale także nasze wnętrze!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy związek zamienia się w więzienie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 14:41
- Relacje między ludźmi pełne są oczekiwań, potrzeb, zranień. Ta układanka to często trudny kawałek chleba. Jeśli jednak towarzyszy jej długotrwałe cierpienie mamy do czynienia ze związkiem toksycznym - mówiła w Trójce psycholog Barbara Korczyńska.
rozwiń zwiń