Nowa era relacji międzyludzkich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 18:00
- Z pragmatycznego punktu widzenia opłaca się ufać, że świat nie polega na tym, że ktoś jest zły albo dobry, tylko że ktoś robi coś, co jest przydatne dla niego - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 16 kwietnia 2012
Nowa era relacji międzyludzkich
Foto: Glow Images/East News

Grażyna Dobroń przypomina, że coraz częściej forsowana jest filozofia, by nie szukać szczęścia w drugim człowieku, nie uzależniać od niego życia, że koniec końców sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie, a ludzie, których spotykamy po drodze to są nasi przyjaciele albo nauczyciele. - Zaczyna się nowa era kontaktów między ludźmi pełna akceptacji, czyli zgody na to, co dostaję - przekonuje Marek Rożalski.
Gość Trójki wyjaśnia, że kiedyś ta postawa była bliska naiwności, ale nie jest z nią tożsama, ponieważ w tym nowym myśleniu, gdzie zaufanie do innych ludzi odgrywa dużą rolę, żyje się łatwiej i zdrowiej. - Opłaca się myśleć, że człowiek, którego spotykam jest moim przyjacielem - podkreśla ekspert.
Dlaczego chcemy żyć inaczej niż nasi rodzice oraz jak odnaleźć harmonię w sobie, posłuchaj całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka - 16 kwietnia 2012".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń rodzice

Czytaj także

Odnaleźć ciszę w sobie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 15:00
W dzisiejszym świecie trudno o ciszę, czasem jest ona dla nas wręcz niewygodna. Ale to właśnie dzięki niej możemy pracować nad sobą, rozwijać się, stawać bardziej kreatywnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strach podcina skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 12:58
- Jesteśmy wytrenowani w tym, żeby się bać i przewidywać, że coś złego nas spotka. Tworzymy czarne scenariusze. Trudniej wyobrazić sobie, że jutro spotka nas naprawdę piękna niespodzianka, ale warto! - mówi w Trójce Marek Rożalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosna, czas się zakochać!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 16:00
- Zakochanie to „choroba”, która powoduje, że mamy mniejszy krytycyzm wobec innych ludzi i więcej akceptacji dla wad czy nawyków - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń