X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Między prawdą a przekonaniem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 16:40
- Cała sztuka skuteczności w życiu polega na tym, żeby zaufać, że twoje prawdy wcale nie muszą być moimi prawdami, twoje przekonania – moimi – podkreśla Marek Rożalski, trener komunikacji.
Audio
Rozpoznanie, kiedy nasz rozmówca kłamie jest właściwie niemożliwe - mówi Miłosz Brzeziński
Rozpoznanie, kiedy nasz rozmówca kłamie jest właściwie niemożliwe - mówi Miłosz BrzezińskiFoto: Glow Images/East News

Codziennie weryfikujemy informacje o świecie wokół i nas samych. Odpowiedzi, co jest prawdą najczęściej dostarczają nam zmysły, czyli odbieramy rzeczywistość poprzez to, co słyszymy, widzimy, czujemy, a zmysły są zawodne.
- Z przymrużeniem oka możemy traktować to , co w naszej głowie i to, co jest na zewnątrz. Wielu ludzi chce, żeby ktoś im powiedział, ze jest jakąś rzecz niezmienna i wtedy próbują to nazywać "prawdą", bo prawda jest zero-jedynkowa. Ale czy nie łatwiej jest mówić "przekonanie”? – pyta Marek Rożalski, trener komunikacji.
Ekspert w rozmowie z Grażyną Dobroń tłumaczy, że w życiu wcale nie chodzi o zasadę, którą streszcza  powiedzenie "moje będzie zawsze na wierzchu”, a o dialog i tolerancję dla faktu, że ktoś myśli trochę inaczej niż my.  - Gdy ktoś myśli "jestem znakomity, dam radę”, to w jakiś dziwny sposób rzeczywistość się do tego nagina - wyjaśnia Marek Rożalski.

Dlaczego przekonania mogą być rozmaitej wagi oraz czy możliwa jest zmiana przekonań, posłuchaj całej audycji  "Instrukcji obsługi człowieka – 8 maja 2012".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Strach podcina skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 12:58
- Jesteśmy wytrenowani w tym, żeby się bać i przewidywać, że coś złego nas spotka. Tworzymy czarne scenariusze. Trudniej wyobrazić sobie, że jutro spotka nas naprawdę piękna niespodzianka, ale warto! - mówi w Trójce Marek Rożalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosna, czas się zakochać!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 16:00
- Zakochanie to „choroba”, która powoduje, że mamy mniejszy krytycyzm wobec innych ludzi i więcej akceptacji dla wad czy nawyków - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa era relacji międzyludzkich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 18:00
- Z pragmatycznego punktu widzenia opłaca się ufać, że świat nie polega na tym, że ktoś jest zły albo dobry, tylko że ktoś robi coś, co jest przydatne dla niego - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń