X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadwaga i cnotliwość idą w parze?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:06
- Otyłość, przejedzenie sprawiają, że nie mamy ochoty na seks. Z drugiej strony frustracja w sferze seksualności sprawia, że dochodzi do rozchwiania w innej, rekompensujemy to sobie jedzeniem - o związku między nadwagą a cnotliwością opowiadała dr Ewa Jarczewska-Gerc.
Audio
Nadwaga i cnotliwość idą w parze?
Foto: sxc.hu

2 maja ukazał się piąty z kolei raport europejskiego biura Światowej Organizacji Zdrowia, który przedstawia wyniki badań przeprowadzonych w roku szkolnym 2009/2010 z udziałem łącznie 207 tysięcy 11 -, 13 - i 15-latków z 39 krajów Europy i Ameryki Północnej. Omówiono w nim około 60 wskaźników dotyczących zdrowia, samopoczucia, zachowań związanych ze zdrowiem oraz środowiska społecznego nastolatków, co stanowi tylko część zebranego materiału. Aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę, a coraz mniej uprawia sport wymagający regularnego wysiłku.

- W naszej tradycji wciąż pokutuje taki pogląd, że chude dziecko to dziecko chorowite - podkreśla psycholog w "Instrukcji obsługi człowieka".

Dr Ewa Jarczewska-Gerc wyraziła zadowolenie, że polskie dzieci należą jednocześnie do najbardziej cnotliwych. - Dziecko 15-letnie nie jest dojrzałe emocjonalnie do tego, by rozpoczynać współżycie. Oczywiście fajnie by było, gdyby nastolatki chciały się podobać, wówczas może bardziej kontrolowałyby swoją wagę. Natomiast jeśli chodzi o samo współżycie należy się cieszyć, że jesteśmy ostatni w Europie - podkreśliła.

Więcej dowiesz się słuchając całej "Instrukcji obsługi człowieka - 15 maja 2012".

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Raport: młodzi ludzie są coraz mniej zainteresowani seksem

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2011 00:01
Liczba amerykańskich nastolatków i młodych dorosłych, którzy nie utrzymują żadnych kontaktów seksualnych, wcale się nie zmniejsza, lecz zwiększa - wynika z najnowszego raportu Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w Atlancie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej nastolatków ma problemy z nadwagą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 08:25
Na tle innych krajów europejskich polskie nastolatki mają najłatwiejszy dostęp do niezdrowej żywności – informuje "Rzeczpospolita"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy coraz grubsi. Tak źle jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:42
29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę. Nasze nastolatki w czołówce najbardziej otyłych i najmniej ruchliwych - apeluje "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń