X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety plotkują inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 14:20
- Mężczyźni nie plotkują, tylko przekazują sobie informacje - mówi w Trójce Marek Rożalski, trener komunikacji i wyjaśnia mechanizm "dobrej" plotki.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 13 czerwca 2012
Rozpoznanie, kiedy nasz rozmówca kłamie jest właściwie niemożliwe - mówi Miłosz Brzeziński
Rozpoznanie, kiedy nasz rozmówca kłamie jest właściwie niemożliwe - mówi Miłosz BrzezińskiFoto: Glow Images/East News

Większość rozmów, jakie prowadzimy każdego dnia, to ploteczki. Pytanie czy można plotkować z klasą, dystynkcją? - Każdy człowiek może sobie samemu zrobić szkodę. Czy można obmawiać z klasą? Można, ale tylko ludzi, którzy mają klasę - stwierdza Marek Rożalski.
Gość Grażyny Dobroń zwraca uwagę, że nasza wielka chęć, żeby móc bezpiecznie plotkować, a skoro o bliźnich nie wypada, szukamy sytuacji zewnętrznych, stąd popularność seriali, które są podglądaniem ludzi w ich najbardziej intymnych sytuacjach czy fenomen Facebooka.
Ilość znaczników "Lubię to", czy fakt, że w ciągu kilku godzin cała Warszawa o wszystkim wie, pokazujją sympatyczną stronę plotki. To - jak zwraca uwagę Grażyna Dobroń - przewrotność, przekora i pikanteria przekazywanych wiadomości sprawiają, że łapiemy je w lot. - Chcemy ich słuchać, podane w zajmującej formie, pełnej radości, żartu, złośliwostek, paradoksów, czegoś naprawdę ciekawego. Jak coś nie jest ciekawe, to przestaje być plotką - podkreśla Marek Rożalski.
Dlaczego w ploteczkach istotna jest finezja i jak żyje „wielka plotka” w stolicy, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka - 13 czerwca 2012".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Czytaj także

Kiedy mężczyzna traci głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:00
- Dotychczas mężczyzna zarządzał związkiem, w tej chwili nic nie znaczy, jeżeli kobieta go nie wesprze - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwierz w swój potencjał a zdobędziesz góry!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 15:45
Często mamy pod górkę, nie dajemy sobie rady, podcinamy sobie skrzydła. Jak myśleć i działać, żeby sobie zwyczajnie dobrze radzić w życiu, radzi w Trójce psycholog Tomasz Jamroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bij własne rekordy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 20:01
- Zamiast patrzeć na innych i porównywać się z nimi, lepiej skupić się na własnym tempie. Nie musimy się ścigać, ale pracować nad sobą - jak najbardziej - zachęca w Trójce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń