Kobiety plotkują inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 14:20
- Mężczyźni nie plotkują, tylko przekazują sobie informacje - mówi w Trójce Marek Rożalski, trener komunikacji i wyjaśnia mechanizm "dobrej" plotki.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 13 czerwca 2012
Rozpoznanie, kiedy nasz rozmówca kłamie jest właściwie niemożliwe - mówi Miłosz Brzeziński
Rozpoznanie, kiedy nasz rozmówca kłamie jest właściwie niemożliwe - mówi Miłosz BrzezińskiFoto: Glow Images/East News

Większość rozmów, jakie prowadzimy każdego dnia, to ploteczki. Pytanie czy można plotkować z klasą, dystynkcją? - Każdy człowiek może sobie samemu zrobić szkodę. Czy można obmawiać z klasą? Można, ale tylko ludzi, którzy mają klasę - stwierdza Marek Rożalski.
Gość Grażyny Dobroń zwraca uwagę, że nasza wielka chęć, żeby móc bezpiecznie plotkować, a skoro o bliźnich nie wypada, szukamy sytuacji zewnętrznych, stąd popularność seriali, które są podglądaniem ludzi w ich najbardziej intymnych sytuacjach czy fenomen Facebooka.
Ilość znaczników "Lubię to", czy fakt, że w ciągu kilku godzin cała Warszawa o wszystkim wie, pokazujją sympatyczną stronę plotki. To - jak zwraca uwagę Grażyna Dobroń - przewrotność, przekora i pikanteria przekazywanych wiadomości sprawiają, że łapiemy je w lot. - Chcemy ich słuchać, podane w zajmującej formie, pełnej radości, żartu, złośliwostek, paradoksów, czegoś naprawdę ciekawego. Jak coś nie jest ciekawe, to przestaje być plotką - podkreśla Marek Rożalski.
Dlaczego w ploteczkach istotna jest finezja i jak żyje „wielka plotka” w stolicy, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka - 13 czerwca 2012".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Czytaj także

Kiedy mężczyzna traci głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:00
- Dotychczas mężczyzna zarządzał związkiem, w tej chwili nic nie znaczy, jeżeli kobieta go nie wesprze - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwierz w swój potencjał a zdobędziesz góry!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 15:45
Często mamy pod górkę, nie dajemy sobie rady, podcinamy sobie skrzydła. Jak myśleć i działać, żeby sobie zwyczajnie dobrze radzić w życiu, radzi w Trójce psycholog Tomasz Jamroziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bij własne rekordy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 20:01
- Zamiast patrzeć na innych i porównywać się z nimi, lepiej skupić się na własnym tempie. Nie musimy się ścigać, ale pracować nad sobą - jak najbardziej - zachęca w Trójce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń