X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nasza miłość opiera się na nas samych

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 20:00
- Jesteśmy jedyni, niepowtarzalni i każdy z nas ma coś do dania światu, tylko musi to odkryć i w jakiś sposób przez siebie przetworzyć. Wtedy będzie wiedział, że jego życie ma sens, wartość, jest ważne - mówiła w Trójce Alicja Grabska, psychoterapeutka uzależnień.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 25 czerwca 2012
Nasza miłość opiera się na nas samych
Foto: Glow Images/East News

- Prawdziwa miłość polega na tym, że dajemy, natomiast kiedy dajemy bezgranicznie i oczekujemy, że inni będą nas kochać, to jest właśnie pułapka - wyjaśniła Alicja Grabska.

Ekspert w rozmowie z Grażyną Dobroń tłumaczyła, że granicą prawdziwego uczucia jest to, gdy zajmujemy się bez oczekiwania na wdzięczność. - Natomiast jak się chcemy czuć potrzebni, bo chcemy dawać i w ten sposób realizujemy naszą potrzebę bycia potrzebnym, to gdy nie potrafimy brać to to jest cierpiętnictwo - podkreśliła Alicja Grabska.
Psychoterapeutka zaznaczyła, że nasza miłość opiera się na nas samych. Dobrą "strategią" jest pozwalanie sobie na błędy, pomyłki, marzenia. Warto też ufać światu, ufać innym ludziom i wychodzić do świata, starając się nie bać i nie oczekiwać za dużo. - Oczekiwanie zawsze jest pułapką. Trzeba odkryć, co się ma w sobie i pamiętać o tym, że w dzieciństwie każdy z nas miał jakieś marzenie, jakiś talent, że coś potrafi, coś lubi. To za nami idzie - przekonywała.
Jak rozpoznać prawdziwe uczucie i rozwinąć miłość do siebie? Wysłuchaj całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka - 25 czerwca 2012".

(ed)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Zazdrość - demoniczne uczucie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:00
Dawid Rzepecki (filozof, nauczyciel tantry): Zazdrość jest jednym z najtrudniejszych uczuć, bardzo związanym z poczuciem własnej wartości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supermanie, obudź się do własnego życia!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 20:00
Większość z nas lubi zajmować się życiem innych ludzi, wchodzić w cudzy świat. O życiorysach ludzi, którzy przechodzą obok, fantazjował też bohater jednego z opowiadań Etgara Kereta - do czasu aż usłyszał: "Obudź się do własnego życia!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musisz pokłonić się swojemu ojcu!

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 15:01
Ile czasu potrzebuje młody mężczyzna, żeby stać się dojrzałą osobą, żeby poprowadzić rodzinę? Odpowiedzi na to pytanie Grażyna Dobroń szukała w rozmowie z Robertem Fryczkowskim, trenerem komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy ludzie kochają "za bardzo"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 14:05
Jest cienka granica, której lepiej nie przekraczać. Gdy zaczynamy nie tylko interesować się życiem innych ludzi, ale także żyć ich życiem, zatracamy się w miłości. Skąd bierze się głód przywiązania do drugiej osoby? Jakie są źródła tego uzależnienia i czy można z niego wyjść?
rozwiń zwiń