X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie między wspomnieniami a marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 14:47
Niewiele jest prawdy w twierdzeniu, iż pierwsze pół życia żyjemy marzeniami, a drugie pół - wspomnieniami. - Wszystko zależy od tego, czy wybieramy miłe wspomnienia z przyszłości czy miłe plany z przeszłości - mówi Marek Rożalski, trener umiejętności.
Audio
Życie między wspomnieniami a marzeniami
Foto: sxc.hu

Marek Rożalski wyjaśnia, że technologia ludzkiego życia jest zupełnie inna i żeby być szczęśliwym, trzeba być w jakiś sposób skutecznym i właściwie zarządzać światem wokół siebie, a kiepskie samopoczucie zdecydowanie w tym nie pomaga.

- W swojej głowie możemy się posiłkować różnymi zasobami. Ale właśnie teraz wybieramy przeszłość albo przyszłość. Możemy się liniowo przerzucać w przyszłość i znaleźć taki punkt, w którym będzie fantastycznie. To samo można zrobić z przeszłością - opowiada gość Grażyny Dobroń.
Warto zastanowić się, czy myślimy marzeniami czy wspomnieniami? Właśnie za pomocą myśli projektujemy szczęśliwy świat, w którym wszystko jest możliwe. Jesteśmy w stanie przesunąć się w fantastyczną przyszłość. A gdy coś się nie udaje, zamiast ciągle się zadręczać, warto przypomnieć sobie, że kiedyś się udało.

Więcej o tym, że nasze myśli i to, co wybieramy, decyduje i o porażce i sukcesie, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka – 11 lipca 2012".
"Instrukcji obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Supermanie, obudź się do własnego życia!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 20:00
Większość z nas lubi zajmować się życiem innych ludzi, wchodzić w cudzy świat. O życiorysach ludzi, którzy przechodzą obok, fantazjował też bohater jednego z opowiadań Etgara Kereta - do czasu aż usłyszał: "Obudź się do własnego życia!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy ludzie kochają "za bardzo"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 14:05
Jest cienka granica, której lepiej nie przekraczać. Gdy zaczynamy nie tylko interesować się życiem innych ludzi, ale także żyć ich życiem, zatracamy się w miłości. Skąd bierze się głód przywiązania do drugiej osoby? Jakie są źródła tego uzależnienia i czy można z niego wyjść?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zejdź sam sobie z drogi

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 18:30
- W myśleniu, w działaniu, w wyobraźni warto przekraczać nasze ograniczenia - progi: odwagi, wrażliwości, odpowiedzialności nieśmiałości po to, żeby mieć prawdziwe życie - radzi w Trójce dr Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń