Życie między wspomnieniami a marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 14:47
Niewiele jest prawdy w twierdzeniu, iż pierwsze pół życia żyjemy marzeniami, a drugie pół - wspomnieniami. - Wszystko zależy od tego, czy wybieramy miłe wspomnienia z przyszłości czy miłe plany z przeszłości - mówi Marek Rożalski, trener umiejętności.
Audio
Życie między wspomnieniami a marzeniami
Foto: sxc.hu

Marek Rożalski wyjaśnia, że technologia ludzkiego życia jest zupełnie inna i żeby być szczęśliwym, trzeba być w jakiś sposób skutecznym i właściwie zarządzać światem wokół siebie, a kiepskie samopoczucie zdecydowanie w tym nie pomaga.

- W swojej głowie możemy się posiłkować różnymi zasobami. Ale właśnie teraz wybieramy przeszłość albo przyszłość. Możemy się liniowo przerzucać w przyszłość i znaleźć taki punkt, w którym będzie fantastycznie. To samo można zrobić z przeszłością - opowiada gość Grażyny Dobroń.
Warto zastanowić się, czy myślimy marzeniami czy wspomnieniami? Właśnie za pomocą myśli projektujemy szczęśliwy świat, w którym wszystko jest możliwe. Jesteśmy w stanie przesunąć się w fantastyczną przyszłość. A gdy coś się nie udaje, zamiast ciągle się zadręczać, warto przypomnieć sobie, że kiedyś się udało.

Więcej o tym, że nasze myśli i to, co wybieramy, decyduje i o porażce i sukcesie, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka – 11 lipca 2012".
"Instrukcji obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45.

(ed)

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń psychologia

Czytaj także

Supermanie, obudź się do własnego życia!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 20:00
Większość z nas lubi zajmować się życiem innych ludzi, wchodzić w cudzy świat. O życiorysach ludzi, którzy przechodzą obok, fantazjował też bohater jednego z opowiadań Etgara Kereta - do czasu aż usłyszał: "Obudź się do własnego życia!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy ludzie kochają "za bardzo"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 14:05
Jest cienka granica, której lepiej nie przekraczać. Gdy zaczynamy nie tylko interesować się życiem innych ludzi, ale także żyć ich życiem, zatracamy się w miłości. Skąd bierze się głód przywiązania do drugiej osoby? Jakie są źródła tego uzależnienia i czy można z niego wyjść?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zejdź sam sobie z drogi

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 18:30
- W myśleniu, w działaniu, w wyobraźni warto przekraczać nasze ograniczenia - progi: odwagi, wrażliwości, odpowiedzialności nieśmiałości po to, żeby mieć prawdziwe życie - radzi w Trójce dr Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń