X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyrusz w podróż drogą św. Jakuba

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 14:50
Od kilku lat rośnie popularność szlaku pielgrzymkowego do hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela, którego historia sięga IX wieku.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" 16 października 2012
Drogowskaz dla pielgrzymów do Santiago de Compostela
Drogowskaz dla pielgrzymów do Santiago de Compostela Foto: Edescas2/Wikipedia/CC

Droga jest długa, ale aby można było uznać ją za ważną  wystarczy przejść. 150 km. Trasę można przejść "na raty", z czego często korzystają zwłaszcza osoby starsze.  

Pielgrzymka do św. Jakuba jest zupełnie inna niż polskie pielgrzymki do Częstochowy, do Santiago de Compostela najczęściej idzie się samemu lub w bardzo małych grupach. Do dyspozycji pielgrzymów są nie tylko kościoły i kaplice, ale także dogodne miejsca noclegowe w schroniskach prowadzonych przez lokalne społeczności. - Każdy z nas ma swój ból, swój ciężar z którym musi się zmierzyć.  Przyroda, która towarzyszy tej wędrówce jest niezwykłym wsparciem, daje nową siłę do życia. – Półtora miesiąca po powrocie z pielgrzymki wciąż czuję, że ona mnie zmienia – podkreśla Agnieszka Dołengiewicz, instruktorka jogi, która przeszła 800 km. Jak podkreśla bycie w drodze wymusza zupełnie inny rytm i tam właśnie można znaleźć szczęście.

W ciągu wieków powstała cała sieć dróg oznaczonych muszą św. Jakuba, które wiodły od Morza Bałtyckiego - szlak Camino de Santiago zaczynał się niegdyś w Estonii - przez Polskę, Niemcy, Szwajcarię i Francję aż do Santiago.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Grażyny Dobroń

Czytaj także

Hiszpania, czyli różaniec

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2012 15:00
W sierpniu zajmiemy się w „Kochanym życiu” listami z Internetu. Już nawet ja, taka tradycjonalistka, powolutku zaczynam przyzwyczajać się do tej formy korespondencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokonały raka piersi, teraz dziękują pielgrzymką

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 15:00
"Droga nadziei" - tak nazwały trasę pielgrzymki do Santiago de Compostella kobiety, które były chore na raka piersi.
rozwiń zwiń