Zrób sobie przerwę. Odpocznij od życia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 15:00
Kończysz studia, przestajesz się rozwijać i czerpać radość z dotychczasowej pracy, nie wiesz co zmienić w swoim życiu? Zrób sobie przerwę, wyjedź na "gap year"!
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" - 22 października 2012
Zrób sobie przerwę. Odpocznij od życia
Foto: markg6/flicr.com/lic. CC

Anna Adamiak zrobiła sobie taką przerwę po latach pracy w korporacji. - Wybrałam się w podróż do Afryki, założyłam, że będę podróżować póki nie skończą mi się pieniądze. Wystaczyło na 8 miesięcy - wspomina i dodaje, że do przeżycia "roku przerwy" nie potrzeba wiele pieniędzy. Można także skorzystać z ofert wolontariatu i połączyć ten czas dla siebie z pomocą innym.

Gość Grażyny Dobroń zapewnia, że "gap year" to świetny czas dla każdego, czas na poszukiwania, przemyślenie dalszych kroków, odpoczynek ale też rozwój. - Mi to przewietrzyło głowę, zmieniło stosunek do rzeczy materialnych, to był bardzo owocny rok otwierający na kolejny etap życia - zapewnia w "Instrukcji obsługi człowieka". I po powrocie jej życie podążyło w nowym kierunku.

Posłuchaj innych audycji o tematyce społecznej  >>>

Skąd się wzięła idea "gap year"? Czego uczy taka podróż? Wysłuchaj całej audycji!

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Trudne podróże rodaków na Zachód

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 20:07
Dawno, dawno temu telewizja nadawała cykliczny program pt. "Klub Siedmiu Kontynentów", w którym obieżyświaci opowiadali o swoich podróżach… Ale dla zwykłego Polaka wyjazd za granicę był z wielu powodów przedsięwzięciem trudnym, lub wprost niewyobrażalnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeczeńskie krowy noszą jej imię

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 18:27
- Pracując w Czerwonym Krzyżu akceptuje się ryzyko znalezienia się w złym miejscu i czasie. Nigdy nie czułam się celem ataku, ale adrenalina i sytuacje niebezpieczne są stale obecne - opowiada Marta Pawlak w Trójce.
rozwiń zwiń