X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile w nas jest rutyny?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 22:00
- Uważamy, że nasz naród jest wiecznie narzekający, negatywnie nastawiony, szary, ponury i smutny, natomiast okazuje się, że 79 proc. naszego społeczeństwa cieszy się każdym dniem życia, to jest niesamowity wynik! - mówi Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka", 22 listopada 2012
Ile w nas jest rutyny?
Foto: Glow Images/East News

Jeżeli nawet są to tylko deklaracje, to jak przekonuje psycholog, jest to bardzo dobry symptom przeobrażeń. - Nawet jeżeli to jest preludium do zmiany, to to już jest ważne, że idą tą drogą i nie wstydzą się przyznać do tego - mówi Ewa Jarczewska-Gerc.

Zbadano w Polsce, Ile w nas jest rutyny. Bo choć na różne sposoby próbujemy się przed nią bronić, czy przed nią uciec, to rutyna bywa też …pożyteczna, ponieważ przynosi bezpieczeństwo i pewną przewidywalność. Gość Grażyny Dobroń podkreśla, że badania służyły rozeznaniu jak powszechna jest rutyna i jakich sfer życia rzeczywiście dotyczy.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

- Często posługujemy się stereotypami, ponieważ mają nam oszczędzić czas na przetwarzanie informacji. To nie jest coś jednoznacznie złego, to jest coś, co pomaga nam porządkować świat. Tylko brak refleksyjności jest zły - zaznacza psycholog.

Jak uniknąć emocjonalnej rutyny? Gdzie ponad połowa Polaków czuje się sobą? I dlaczego wartościowe jest angażowanie się w akcje charytatywne,  nawet jeśli ludzie, czynią to z chęci podbudowania własnego ego? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!