Postaw na ekologiczne prezenty!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:37
- Myślmy o tym, żeby prezenty były trwałe i starczyły na dłużej - mówi Małgorzata Kosowska z międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. Gość Grażyny Dobroń podkreśla, że prezenty proste, naturalne i pomysłowe z pewnością ucieszą najbliższych.
Audio
Postaw na ekologiczne prezenty
Foto: Glow Images/East News

Jak przekonuje Grażyna Dobroń świąteczne upominki nie muszą być zapakowane w mnóstwo kolorowego papieru i wstążek, by mogły ucieszyć obdarowane osoby. Warto zaplanować zakupy i pomyśleć nad ciekawym opakowaniem prezentu w proste, ekologiczne produkty: jak zwykłe tekturowe pudełko, udekorowane rafią, gałązkami jemioły czy lawendy.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

- Moje dziecko bawi się klockami, którymi bawiłam się ja w dzieciństwie. I to jest właśnie ta potęga w drewnianych klocków. Drewno jest naturalne, ekologiczne, zdrowe. Nasze dziecko śmiało może je gryźć, a przede wszystkim bawić się latami. Naturalne, proste prezenty bardziej rozwijają dziecko i jego wyobraźnię i kreatywność - opowiada Małgorzata Kosowska z organizacji WWF i apeluje, by rezygnować z kupowania zbędnego plastiku, który się szybko psuje i obciąża środowisko. 

 

Jak dobierać ekologiczne gadżety dla dorosłych, gdzie szukać bezpiecznych, ciekawych zabawek, które ucieszą maluchy oraz jak samemu przygotować nietuzinkowy podarunek? Odpowiedzi znajdziesz w dźwięku.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Nabici w świąteczne promocje. Też się dałeś?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 15:08
- Zdarza się, że świąteczne okazje bez względu na to, czy to kredyt konsumencki czy zwykły zakup za gotówkę, mogą oznaczać wcale nie okazję, ale wyjątkową sytuację do stracenia większej sumy pieniędzy - mówi Małgorzata Cieloch rzecznik UOKiK.
rozwiń zwiń