Tu, teraz i do przodu!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 16:39
- W górach chcąc zdobyć szczyt patrzymy cały czas w górę. Po co więc w życiu oglądać się za siebie? - zastanawia się Marek Rożalski w Trójce.
Audio
  • "Instrukcja obsługi człowieka" w czasie podsumowań
Tu, teraz i do przodu
Foto: Glow Images/East News

Czy warto wracać do przeszłości? Do punktów, z których startowaliśmy? Co nam da takie podsumowanie?

Trener komunikacji Marek Rożalski uważa, że to wstecznictwo. - Kiedyś świat był inny i tamten czas minął, dziś jesteśmy mądrzejsi, potrafimy bardziej smakować życie, po co wracać do okresu, gdy było inaczej? Przyszłość jest przed nami, nie za nami - mówi z naciskiem.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

Zdaniem eksperta oglądając się za siebie dostrzeżemy wszystkie popełnione błędy, a i tak nie będzie możliwości zmiany wydarzeń. Zdaniem Grażyny Dobroń można jednak przyjąć odwrotną perspektywę i zobaczyć swoje sukcesy i dokonania.

Na początku roku bardzo często towarzyszą nam podsumowania i postanowienia. Zatem, wraz z gościem "Instrukcji obsługi cżłowieka" zachęcamy do działania "naprzód, próbujmy i ryzykujmy. Dopiero wtedy będziemy czuć, że żyjemy". Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Kiedy mężczyzna traci głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 16:00
- Dotychczas mężczyzna zarządzał związkiem, w tej chwili nic nie znaczy, jeżeli kobieta go nie wesprze - mówi Marek Rożalski, trener komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie między wspomnieniami a marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 14:47
Niewiele jest prawdy w twierdzeniu, iż pierwsze pół życia żyjemy marzeniami, a drugie pół - wspomnieniami. - Wszystko zależy od tego, czy wybieramy miłe wspomnienia z przyszłości czy miłe plany z przeszłości - mówi Marek Rożalski, trener umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolność jest niebezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 17:17
- Część z nas nie chce eksperymentować, chce mieć coś "tak, jak zawsze", zagwarantowane. Dla innych wolność i doświadczanie są najważniejszymi sprawami w życiu. I każdy może zadać sobie pytanie czy żyje w bezpieczeństwie, czy w wolności - mówi Marek Rożalski.
rozwiń zwiń