X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plotkują o tobie? Wykorzystaj to!

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 12:09
– Nie denerwuj się. Plotka nie jest dla Ciebie, ona jest dla ludzi, którzy o Tobie plotkują – przekonywał w radiowej Trójce trener komunikacji Marek Rożalski.
Audio
Plotka może zniszczyć życie
Plotka może zniszczyć życieFoto: Glow Images/East News

Marek Rożalski tłumaczył, czym jest plotka i dlaczego plotkujemy. Jego zdaniem często boimy się, że coś, co mówimy za plecami danej osoby, mogłoby ją zaboleć, gdybyśmy jej to powiedzieli w twarz. Jego zdaniem kiedy ludzie plotkują, mówią największą prawdę i "dowiadują się jeszcze kolejnej prawdy”. Uwielbiają to, gdyż wtedy bez skrępowania mogą wyrazić swoje pomysły, łączyć pewne sprawy i tworzyć nowe strategie na rzeczywistość. Plotka jest bardzo rozwijająca, gdyż pozwala nam kreatywnie domyślać się różnych rzeczy.
Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

– Dlatego plotka jest przewspaniała i dlatego uwielbiamy plotkować, gdyż w plotce mamy wolność. To jest ćwiczenie kreatywności umysłu i jednocześnie robimy to z pełnym spokojem i z radością – tłumaczył.

Gość Trójki nazwał osoby, które chcą się dowiedzieć tego, co się o nich plotkuje… głupimi. – Dlaczego musisz wiedzieć, co mówią? Plotka nie jest dla ciebie, ale dla ludzi, którzy plotkują, którzy zacierają rączki i opowiadają sobie rozmaite rzeczy – zaznaczył.
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Kobiety plotkują inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 14:20
- Mężczyźni nie plotkują, tylko przekazują sobie informacje - mówi w Trójce Marek Rożalski, trener komunikacji i wyjaśnia mechanizm "dobrej" plotki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchać dziecka i pytać je o zdanie - to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 14:59
- Mądrzy rodzice powinni pamiętać o swoim dzieciństwie, o tym, co ich nudziło, a co sprawiało frajdę. Trzeba to brać pod uwagę wybierając szkołę oraz dodatkowe zajęcia dla dzieci - radzi Marek Rożalski w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie wszystko o plotkach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 08:00
Tym razem Magda Schejbal pytała Was czy i o czym lubicie plotkować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plotkowanie jest sexy?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 15:00
Plotka w miejscu pracy może być skuteczną bronią w walce o reputację, a także oferować klucz do władzy i wpływów, jakiego nie znajdziemy w oficjalnym schemacie organizacyjnym.
rozwiń zwiń