Plotkują o tobie? Wykorzystaj to!

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 12:09
– Nie denerwuj się. Plotka nie jest dla Ciebie, ona jest dla ludzi, którzy o Tobie plotkują – przekonywał w radiowej Trójce trener komunikacji Marek Rożalski.
Audio
Plotka może zniszczyć życie
Plotka może zniszczyć życieFoto: Glow Images/East News

Marek Rożalski tłumaczył, czym jest plotka i dlaczego plotkujemy. Jego zdaniem często boimy się, że coś, co mówimy za plecami danej osoby, mogłoby ją zaboleć, gdybyśmy jej to powiedzieli w twarz. Jego zdaniem kiedy ludzie plotkują, mówią największą prawdę i "dowiadują się jeszcze kolejnej prawdy”. Uwielbiają to, gdyż wtedy bez skrępowania mogą wyrazić swoje pomysły, łączyć pewne sprawy i tworzyć nowe strategie na rzeczywistość. Plotka jest bardzo rozwijająca, gdyż pozwala nam kreatywnie domyślać się różnych rzeczy.
Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

– Dlatego plotka jest przewspaniała i dlatego uwielbiamy plotkować, gdyż w plotce mamy wolność. To jest ćwiczenie kreatywności umysłu i jednocześnie robimy to z pełnym spokojem i z radością – tłumaczył.

Gość Trójki nazwał osoby, które chcą się dowiedzieć tego, co się o nich plotkuje… głupimi. – Dlaczego musisz wiedzieć, co mówią? Plotka nie jest dla ciebie, ale dla ludzi, którzy plotkują, którzy zacierają rączki i opowiadają sobie rozmaite rzeczy – zaznaczył.
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Kobiety plotkują inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 14:20
- Mężczyźni nie plotkują, tylko przekazują sobie informacje - mówi w Trójce Marek Rożalski, trener komunikacji i wyjaśnia mechanizm "dobrej" plotki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchać dziecka i pytać je o zdanie - to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 14:59
- Mądrzy rodzice powinni pamiętać o swoim dzieciństwie, o tym, co ich nudziło, a co sprawiało frajdę. Trzeba to brać pod uwagę wybierając szkołę oraz dodatkowe zajęcia dla dzieci - radzi Marek Rożalski w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie wszystko o plotkach

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 08:00
Tym razem Magda Schejbal pytała Was czy i o czym lubicie plotkować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plotkowanie jest sexy?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 15:00
Plotka w miejscu pracy może być skuteczną bronią w walce o reputację, a także oferować klucz do władzy i wpływów, jakiego nie znajdziemy w oficjalnym schemacie organizacyjnym.
rozwiń zwiń