X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kierowca kierowcy wilkiem. Właściwie dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 16:00
- Gdy prowadzimy samochód, to od tego, co zrobimy, zależy nasze życie. Reakcje kierowców są bardzo silne, bo są pierwotne, z tego poziomu mózgu, który dba o przeżycie - wyjaśnia Tomasz Jamroziak, psycholog.
Audio
Kierowca kierowcy wilkiem. Właściwie dlaczego?
Foto: Glow Images/East News

Tomasz Jamroziak zwraca uwagę, że wielu ludzi, którzy na co dzień nie przeklinają, za kierownicą używają słów niecenzuralnych. Nawet ci najspokojniejsi prowadząc samochód, potrafią stać się prawdziwymi furiatami.
Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

Psycholog wyjaśnia, że agresja często wynika z frustracji. -  Na przykład w korkach kierowcy przeżywają sytuację niemocy, bo są pomiędzy jednym pojazdem a drugim, nie mogą za bardzo zwolnić, ani przyspieszyć - tłumaczy.
Jak radzić sobie z własną i cudzą agresją na drodze? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Mistrzynie podzielnej uwagi za kierownicą

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2011 12:56
- Kobiety już nie tylko bywają w roli świątecznego kierowcy, który, gdy mąż wypije kilka kieliszków, mogą go zawieźć do domu. Dziś i nam zdarza się zarobić punkty karne za nadmierną prędkość - Agnieszka Staroń
rozwiń zwiń