Nie marzysz? Nie żyjesz

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 14:00
Wiele osób marząc o czymś od razu się dołuje, szybko dochodzi do wniosku, że marzenie nigdy się nie spełni. Przekonują sami siebie: to nierealne, nie ma szans, nie dam sobie rady, to się nie uda.
Audio
Lot balonem nad Afryką? Nic prostszego, wystarczy dobrze to zaplanować i zacząć działać..
Lot balonem nad Afryką? Nic prostszego, wystarczy dobrze to zaplanować i zacząć działać..Foto: Glow Images/East News

Zamiast możliwości i szans szukamy problemów. Skupiamy się na przeszkodach.

Dzieci często marzą o podróży w kosmos, o tym, żeby urosły im skrzydła i mogły latać, albo o tym, żeby spotkać krasnoludka. Ile dzieci tyle pomysłów. Większość nierealna, nie do spełnienia.

Dorośli mają bardziej przyziemne, łatwiejsze do spełnienia marzenia. Wiele osób marzy o pójściu na koncert ulubionego zespołu, o locie balonem, o kursie fotografii czy wakacjach w ciepłych krajach. Wszystko realne. – To kwestia naszego wysiłku, dobrego planu – przekonuje Agnieszka Staroń , trener komunikacji.

Gość Trójki podkreśla, że ważne jest, by mówić o swoich marzeniach. – Ktoś spełnił swoje marzenie o lataniu w ten sposób, że kilka osób zrzuciło się dla niego na prezent – opowiada w rozmowie z Grażyną Dobroń . Jeżeli nikt nie ma pojęcia o naszych marzeniach, jeżeli my sami je zagłuszamy, to nie ma możliwości, żeby się spełniły. Marzenia trzeba nazywać i próbować je realizować.

- Zamknij oczy, usiądź w ciszy i zastanów się, czego tak naprawdę bardzo chcesz. Zapisz to na kartce – radzi gość "Instrukcji obsługi człowieka". Gdy już nazwiesz swoje marzenia zastanów się jak je spełnić, jaki pierwszy krok należy zrobić, by być bliżej ich realizacji. – Kiedy zrobimy pierwszy krok, drugi już będzie łatwiejszy – zachęca do realizacji marzeń trener komunikacji.

I pamiętaj: "Życie to surfing, więc nie bój sie fal".

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Jak przyciągać szczęście do swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2009 00:00
Uzależniamy bycie szczęśliwym od wielu okoliczności - jak znajdę pracę, chłopaka na życie, jak zarobię więcej pieniędzy, jak będzie mnie stać na więcej itd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2009 10:45
Sny
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2009 10:45
Marzenia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto odważyć się zwyczajnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 08:00
Nowy Rok to nowy początek, czy tylko pretekst do tworzenia listy postanowień, z których szybko rezygnujemy? Jak to zrobić, by w 2012 nasze oczekiwania zmieniły nasze życie i nas?
rozwiń zwiń

Czytaj także

366 dni do bycia szczęśliwym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:50
Przed nami cały rok, żeby poprawić samopoczucie, ocenę i budować własne szczęścia poprzez marzenia, postanowienia i działanie.
rozwiń zwiń