X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słuchaj głosu serca!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:10
To nie tylko pompa tłocząca życiodajną krew, to nasz drugi mózg, który często pierwszy wie, co nas czeka.
Audio
Słuchaj głosu serca
Foto: Glow Images/East News

Serce dysponuje własnym układem nerwowym składającym się z 40 tys. komórek nerwowych identycznych z tymi w mózgu, ma ma własną inteligencję i zdolność do zapamiętywania wszystkiego, co związane z uczuciami - mówi Dagmara Gmitrzak, socjolog, trenerka rozwoju osobistego. 

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

Jak dowiedli naukowcy z kalifornijskiego Instytutu Heartmath serce nie tylko komunikuje się wciąż z mózgiem, ale wysyła do niego więcej informacji niż mózg do serca. To porozumienie jest najlepsze, gdy doświadczamy pozytywnych rzeczy, gdy odczuwamy negatywne emocje pojawia się dysharmonia emocjonalno-psychiczna, rozdarcie między sercem a mózgiem. Odbija się to także na pracy serca, którego rytm bardzo silnie zaburzają uczucia negatywne. Aby tego uniknąć warto słuchać... głosu serca.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Przez serce do mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 15:26
Zdrowe serce odmładza mózg - twierdzą amerykańscy lekarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez miłości człowiek jest biedny

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 11:00
W ostatnich latach fenomenem miłości zajęli się przedstawiciele nauk ścisłych. Z ich badań wynika, że za to uczucie odpowiedzialny jest mózg, a nie serce.
rozwiń zwiń