Kochasz? Oddaj zużytą baterię...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 15:56
- Chyba nie ma nic piękniejszego, co możemy dać drugiej osobie, niż piękny, zdrowy, czysty świat, w którym razem możemy być razem do końca życia - mówi ekolog, gość Grażyny Dobroń w Trójce.
Audio
Kochasz? Oddaj zużytą baterię...
Foto: wikipedia commons/użytkownik Andrevruas

Warto nie tylko kochać siebie wzajemnie, ale także miejsce, w którym się żyje. Ekolog z Wrocławia od ubiegłego roku w Walentynki zbiera zużyte baterie i rozdaje za nie lizaki w kształcie serca.
- Specjalnie się nie spodziewałem sukcesu, ale udało się zebrać wtedy ponad tonę baterii i pomyślałem, że warto to kontynuować - mówi bohater audycji Dominik Dobrowolski. W tym roku łączy siły z mediami, organizacjami społecznymi i po prostu obywatelami-aktywistami z 40 miast.

usc

Czytaj także

Poczwarówka Jajowata wstrzymała budowę obwodnicy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 21:19
To rzadki ślimak, który występuje między innymi w miejscu, gdzie przebiegać ma brakujący odcinek zachodniej obwodnicy Poznania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie takie straszne, jak je malują. Rzecz o foliówkach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 18:10
Ekolodzy buntują społeczeństwo przeciwko torebkom foliowym. Czy naprawdę szkodzą one środowisku? W "Czterech porach roku" fakty i mity o szkodliwości foliówek dla środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden T-shirt utrzyma przy życiu przez 900 dni

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 14:35
Czy zdajesz sobie sprawę, że koszulka, którą masz na sobie ma ogromny wpływ na naszą planetę? Żeby wyprodukować jeden T-shirt potrzeba 2700 litrów wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwiękoszczelny ekran w szczerym polu ma sens

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 14:56
Czy jest ich za dużo, czy w sam raz? Czy spełniają swoją rolę? Kto decyduje o rozstawieniu ekranów dźwiękoszczelnych i ile one kosztują? O tym wszystkim w w radiowej Jedynce mówił Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.
rozwiń zwiń