Kobieta perfekcyjna jest nieatrakcyjna!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 13:00
Perfekcyjna w domu, w pracy, w łóżku. Kobiety same podkopują sobie własną pozycję. - Bycie perfekcyjnym wydaje się bardzo niepokojącym trendem - uważa Joanna Heidtman, psycholog.
Audio
Kobieta perfekcyjna jest nieatrakcyjna
Foto: Glow Images/East News

Obecne życie, pełne stresów, wymagające szczególnie od kobiet niezliczonej liczby ról i zadań, rodzi frustracje.

- Realizm jest znacznie lepszy, niż dążenie do tego, co jest zupełnie nierealistyczne - stwierdza w rozmowie z Grażyną Dobroń Joanna Heidtman, psycholog.

- Terapeuci na potęgę oduczają swoich pacjentów używania słowa "muszę". Proszą, aby zastąpić je słowem "chcę” - podkreśla psycholog.

Perfekcjonizm jest zdaniem Joanny Heidtman dopasowywaniem się do zewnętrznych wymogów. - Można sobie zatem wyobrazić taką skrajność, że osoba po prostu znika - ostrzega gość Grażyny Dobroń.

Jakie są ostatnie wyniki badań dotyczących bycia perfekcyjną? Posłuchaj całej audycji!

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Kłamstwo odbija się na zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 21:30
Mijanie się z prawdą niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Może być przyczyną bólu głowy i złego nastroju - wynika z amerykańskich badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie oblicza focha

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 14:50
- Foch to reakcja emocjonalna na sytuację, z którą sobie nie radzimy, na coś, co nam nie odpowiada. Mechanizm jest ten sam dla wszystkich, choć częściej strzelają focha kobiety. Mężczyźni wolą dać sobie po razie - uważa psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń