X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rukola króluje na talerzu Kowalskiego. Czas zacząć szanować buraka i kartofla!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 12:00
- Za często zmieniamy siebie nie dla nas samych, ale po to, aby inni nas lepiej postrzegali. Polacy mają za mało szacunku dla normalności - mówi Jarosław Uściński, szef kuchni.
Audio
  • Czas zacząć szanować buraka i kartofla (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Rukola króluje na talerzu Kowalskiego. Czas zacząć szanować buraka i kartofla
Foto: BeverlyLR/sxc.hu/CC

Idea piękna przejawia się i w stylu bycia, w zachowaniu, w wyznawanych wartościach, a także w kuchni jaką proponują Włosi.

Trójka z Rzymu. "Włosi są po prosu genialni">>>

Dla prawdziwego Włocha ważne jest "tu i teraz”, nikt nie zastanawia się nad tym, co będzie za trzy tygodnie. Włoch nawet jak zbankrutuje, nie odczuwa takiego stresu w jaki wpadnie Polak.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

- My kochamy stres, lubimy żyć problemami, jak się spotykamy to rozmawiamy o tych chorobach i problemach -  mówi w rozmowie z Grażyną Dobroń Jarosław Uściński, szef kuchni.

Włosi są nie tylko mistrzami gotowania, ale w codziennych rozmowach ten często temat się przewija. Jedzeniu poświęcają dużo uwagi. - Dla nich ważna jest tradycja. W miejscu, gdzie od wieków jadało się ryby, bo były, zajadają się rybami, tam gdzie ich nie ma, promowane są inne produkty - podkreśla szef kuchni.

Rozmówca Grażyny Dobroń uważa, że w Polsce trzeba robić kampanie namawiające do spożywania produktów regionalnych. - Nie szanujemy tego co mamy! Nie szanujemy buraka i kartofla - denerwuje się kucharz.

Jarosław Uściński zauważa, że Polsce panuje dziwna tendencja. - Źle się czujemy, jak mamy za długo regał, za długo telewizor, chcemy mieć wszystko nowe. Za często zmieniamy siebie nie dla nas samych, ale po to, aby inni nas lepiej postrzegali. Ja się tym brzydzę , bo uważam, że mamy za mało szacunku dla normalności - wyjaśnia.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Kobieta perfekcyjna jest nieatrakcyjna!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 13:00
Perfekcyjna w domu, w pracy, w łóżku. Kobiety same podkopują sobie własną pozycję. - Bycie perfekcyjnym wydaje się bardzo niepokojącym trendem - uważa Joanna Heidtman, psycholog.
rozwiń zwiń