X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Problemy z nauką? Wszystkiemu winna jest dieta!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 15:30
- Polska jest 10-krotnie bardziej zagrożona otyłością niż USA. Amerykanie zdali sobie sprawę z zagrożeń i przeciwdziałają im od wielu lat, w Polsce wciąż się o tym nawet nie myśli - ocenia Grażyna Dobroń.
Audio
  • Problemy z nauką? Wszystkiemu winna jest dieta! (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
W szkołach ma się pojawić wyłącznie zdrowa żywność
W szkołach ma się pojawić wyłącznie zdrowa żywnośćFoto: Glow Images/East News

O zakupach do szkolnej stołówki decydują dyrektorzy wraz z intendentami myśląc o finansowych możliwości placówki, nikt jadłospisów nie konsultuje z dietetykami.
Jak zauważa Barbara Lewicka-Płoszewska z Fundacji Banku Ochrony Środowiska często dyrektorzy szkół uważają, że to rodzice odpowiadają za żywienie dziecka. Nawet jeśli obiad w stołówce nie jest dobrze zbilansowany: ma za dużo tłuszczu, soli czy cukru to nie jest problem, bo w domu dzieci dostaną odpowiednie jedzenie. Z kolei rodzice są przekonani, że dzieci obiad już jadły... a trzeba pamiętać, że to co jedzą dzieci wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale także na to jak się uczą.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Dlatego w ocenie gościa "instrukcji obsługi człowieka" muszą nastąpić rewolucyjne zmiany w szkołach. Inaczej za kilkanaście lat dzisiejsi uczniowie będą ciężko chorzy. - Tkanka tłuszczowa powoduje ogromne zmiany w gospodarce hormonalnej organizmu. Otyłość to choroba, która wpływa na pracę narządów, powoduje depresje, nadciśnienie, miażdżyce, cukrzyce - wylicza Barbara Lewicka-Płoszewska.

Wprowadzenie zmian wspiera specjalny cykl konferencji organizowanych przez Fundację Banku Ochrony Środowiska we współpracy z MEN. - Projekt nazywa się Szkolne smaki, rozmawiamy w ramach niego nie tylko o standardach żywienia, organizowane są także warsztaty dla kucharzy. Przygotowaliśmy też płytę - elektroniczną książkę kucharską z przepisami dla szkół, są też propozycje przekąsek dla sklepików szkolnych. Co ważne program przelicza porcje i generuje listę zakupów - opowiada gość Grażyny Dobroń.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

Czytaj także

Wrocław wypowie wojnę fast foodom w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 15:46
Obiadowym hitem była we wtorek zupa UFO z grzanką w kształcie statku kosmicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie dzieci coraz rzadziej są grube

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:36
Jak donosi dziennik "New York Times", po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat w USA spadła liczba dzieci sklasyfikowanych jako otyłe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za mamusię, za tatusia…

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 13:25
Negocjacje przy stole dramat każdego rodzica, który chce nakarmić niejadka. Jednak czy zawsze warto przekonywać dziecko do zjedzenia fasolki i czy brokułów? Na to pytanie odpowiadali goście "Czterech Pór Roku".
rozwiń zwiń