Niezwykły koncert Jaromíra Nohavicy i Artura Andrusa! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 16:30
Był to pierwszy koncert z okazji jubileuszu 25-lecia Trójkowych Koncertów. W związku z tym bohaterowie wieczoru zostali wyróżnieni "Diamentami Trójki".
Jaromr Nohavica podczas koncertu w studiu Trójki
Jaromír Nohavica podczas koncertu w studiu Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie RadioKoncert można było oglądać na naszej stronie internetowej. Sponsorem transmisji był PZU.

Jaromír Nohavica i Artur Andrus odebrali z rąk dyrektor Trójki Magdy Jethon specjalne wyróżnienie - "Diament Trójki". Laureatami przyznawanej od 2012 r. nagrody zostali wcześniej Krystyna Janda oraz Janusz Głowacki.

Jaromír Nohavica, dziękując za wyróżnienie, najpierw ostrzegł: "muszę powiedzieć tych parę patetycznych słów, bo koncert w Trójce, w studiu imienia Agnieszki Osieckiej, to dla mnie duży zaszczyt". – Chcę podziękować za nagrodę, która zostanie ze mną do ostatnich dni mojego życia i którą bardzo cenię. (…) Jestem Czechem i jestem dumny z tego powodu. Ale wiem, naprawdę wiem, że bez Polaków i Polski, bez naszych polskich sąsiadów, nie byłbym cały. Bardzo dziękuję, Polsko – powiedział wyraźnie wzruszony artysta.

W czerwcu ukazała się płyta "Kometa – The Best of Nohavica". To album, na który trafiły piosenki wybrane specjalnie dla polskich fanów barda.

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl >>>

Zapytany podczas wcześniejszej wizyty w Trójce, czy pracuje nad nowym materiałem, czeski pieśniarz powiedział, że "pisze ciągle, bo ciągle jest o czym pisać". Przyznał, że ostatnio zainteresowała go twórczość Krzysztofa Daukszewicza. – Przetłumaczyłem na czeski "Drogę do granicy", tak dla siebie, bo mi się ta pieśń podoba – powiedział gość Marka Niedźwieckiego.

Jaromir Nohavica brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. W swoich piosenkach opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy, czyli o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, drobnych radościach i wielkich pasjach.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(gs)

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

Niezwykły koncert Myslovitz w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 18:37
Michał Kowalonek, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor, Jacek Kuderski i Wojciech Kuderski wystąpili w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. To była znakomita okazja, aby usłyszeć, jak na żywo brzmi materiał z ich najnowszej płyty "1.577".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Jagodziński Trio świętuje jubileusz. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 19:00
W skład zespołu wchodzą: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski i Czesław Bartkowski. Z okazji 20-lecia grupy artyści wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczny koncert Lilly Hates Roses. Zobacz zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 14:00
Pełnometrażowy występ duetu Lilly Hates Roses w Studiu im. Agnieszki Osieckiej to jeden z najważniejszych przystanków na trasie promującej ich debiutancki album "Something to happen”. To także pierwszy koncert, na którym zespół zaprezentował się w powiększonym składzie.
rozwiń zwiń