X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przełomowy koncert zespołu Dżem w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 16:13
- Mimo iż był to dopiero trzeci koncert transmitowany na antenie Trójki, to radiową transmisję połączono także z telewizyjną - mówi o koncercie zespołu Dżem z 1989 roku Michał Margański.
Audio
  • Przełomowy koncert zespołu Dżem (25 lat koncertów w Trójce)
Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Andrzej Jarocki/PR

Był rok 1989. Polska czekała na czerwcowe wybory, a Trójkowy koncert po raz pierwszy można było zobaczyć w TV, w programie "Non-stop kolor".

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Koncert zapowiadał Jan Chojnacki. - To był bardzo trudny okres dla Dżemu i dla Ryśka Riedla, okres rozstania spowodowany tym, że zespół już nie wytrzymywał tej presji, jaką stwarzał nałóg lidera i postanowił się z nim rozstać. Mniej więcej w tym samym czasie Jurek Piotrowski, perkusista opuścił grupę - wspominał dziennikarz Trójki.

Podczas koncertu w Trójce Ryszarda Riedla zastąpiła Małgorzata Ostrowska.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Jubileusz Trójki uświetnią także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford , organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

(pg)

Zobacz więcej na temat: dżem

Czytaj także

Rysiek Riedel ma swój pomnik w Tychach

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 14:27
Słynny bluesman i wokalista zespołu Dżem, Ryszard Riedel doczekał się swojej rzeźby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Balcar: orkiestra symfoniczna dodaje muzyce Dżemu mocy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 16:30
- Już od dłuższego czasu ćwiczymy temat, nagraliśmy nawet płytę "Symfonicznie", więc ten koncert jest tego ukoronowaniem i odpowiedzią na zapotrzebowanie - mówił w Jedynce Maciej Balcar przed koncertem "Dżem Symfonicznie" w Sali Kongresowej.
rozwiń zwiń